Niejednemu z nas marzy się rejs luksusowym katamaranem po rajskich wyspach Karaibów, kąpiele w ciepłym morzu i wylegiwanie się na urokliwych białych plażach pod majestatycznymi palmami, a wszystko to w rytmie lokalnej muzyki i delektując się słodkim mlekiem kokosowym ze świeżo ściętego orzecha. Czy takie wakacje są w ogóle realne do spełnienia? Oczywiście! Sprawdź, jak wygląda żegluga po tropikach w stylu gwiazd.

Wycieczki jachtem  po Karaibach nie tylko dla bogatych

Jeszcze do niedawna wakacje na jachcie były uważane za luksusowy zbytek dostępny jedynie dla osób z zasobniejszym portfelem. Oglądając filmy światowej kinematografii, wielu z nas wzdycha na widok przepięknych i luksusowych łodzi – chociażby takich, jak majestatyczna „Regina”, 56-metrowy jacht, który pojawił się w filmie „Skyfall”, gdzie wystąpił najsłynniejszy szpieg brytyjskiej Secret Intelligence Service (MI6) – James Bond.

Wbrew powszechnej opinii, wakacje na jachcie i organizowane rejsy katamaranem wcale nie są tak drogie! Wystarczy znaleźć dobrego  armatora, wybrać miejsce, w którym chcemy odbyć nasz rejs, a na koniec przejrzeć oferty organizowanych wycieczek. W ofercie wielu armatorów znaleźć można rejsy w popularnych europejskich destynacjach, m.in. w rejonie Morza Śródziemnego, ale nie brakuje również rejsów morskich na egzotycznych Karaibach, Kubie, Seszelach i w Tajlandii.

Wakacje na jachcie – pomysł na niezapomniany urlop w raju

Karaiby są idealnym miejscem urlopowym dla osób szukających wielu atrakcji. Wypoczynek na Karaibach jest bardzo urozmaicony, a szeroka oferta ciekawych aktywności obejmuje m.in. zwiedzanie architektury kolonialnej, wycieczki w głąb tropikalnego lasu, wieczorne ogniska na plaży, nurkowanie na rafie koralowej i kąpiele z żółwiami morskimi. 

Podczas rejsu po Karaibach możesz eksplorować Antyle od Gwadelupy, Martyniki, Dominiki po wyspy zlokalizowane na południu archipelagu, czyli Union, Petit Saint Vincent, Tobago Cays i Mustique. Oczywiście na trasie rejsu odwiedza się ich zdecydowanie więcej. Tanie rejsy na Karaiby to także wspaniała okazja do spróbowania kuchni kreolskiej oraz zapoznania się z kulturą i architekturą tego niezwykle egzotycznego regionu. Podróż po najciekawszych zakątkach archipelagu daje możliwość odwiedzenia wielu miejsc podczas jednej podróży.

Ile kosztuje rejs po Karaibach?

Karaiby mogą wydawać się jedną z najdroższych opcji, jednak luksusowe wakacje na jachcie w tym niezwykle egzotycznym zakątku naszego globu zaczynają się od 4600 zł za dziesięciodniowy rejs pomiędzy Gwadelupą a Martyniką. Takie rejsy na Karaiby oferuje GlobTourist, a szczegółowy program rejsu po archipelagu znajdziesz m.in. tutaj: https://globtourist.com/rejsy-morskie/karaiby/.

Decydując się na rejs na Wyspach Karaibskich, masz niepowtarzalną okazję przeżyć niezapomniane wakacje na pokładzie luksusowego katamaranu. Rejsy organizowane są m.in. na katamaranie Lagoon 42, który ma cztery obszerne kabiny dwuosobowe oraz dwie pojedyncze kabiny skipperskie. Ponadto, aby uczestnikom rejsu zapewnić najwyższy komfort żeglugi i wypoczynku na jachcie, każda kabina dwuosobowa ma własną łazienkę. 

Karaiby – miłość od pierwszego wejrzenia

Karaiby są niezwykłe i bez wątpienia urzekają swoim pięknem. Rajskie plaże z piaskiem białym jak mąka, majestatyczne palmy, najlepszy rum na świecie i niezwykłe zachody słońca, to tylko przedsmak tego, co może Cię spotkać na Karaibach. Już dziś możesz poczuć się jak prawdziwa gwiazda na wakacjach! Wystarczy zarezerwować miejsce, aby cieszyć się urlopem w najpiękniejszym zakątku naszego globu. Ponadto istnieje duże ryzyko, że cząstka Twojego serca pozostanie tam na zawsze – w Karaibach można się zakochać, a kto odwiedził ten archipelag chociaż raz, ten wie, że nie sposób nie pokochać tego miejsca i nie marzyć o ponownym powrocie do raju. Nie zwlekaj – zarezerwuj swój rejs już dziś!