Któż z nas nie lubi się pośmiać? Skecze i stand – up’y to doskonały sposób na rozerwanie się po ciężkim dniu i dostarczenie sobie odpowiedniej dawki dobrego humoru. Robert Korólczyk może uchodzić za prawdziwego komika, który nie boi się żadnych wyzwań. Urodzony 17 września 1976 roku w Rybniku zasłynął nie tylko jako artysta kabaretowy, ale również prezenter telewizyjny. Jako widzowie mogliśmy obserwować jego występy w takich kabaretach, jak Nic, DuDu, a także w Kabarecie Młodych Panów. Oprócz gry z przyjaciółmi Robert Korólczyk prezentuje samodzielne skecze. Jedną z jego najpopularniejszych kreacji jest góral, czyli Józek Gąsienica. Jakie występy Roberta możemy obejrzeć? Sprawdźmy! 

Robert Korólczyk – skecze, które bawią do łez! 

Robert poza karierą kabareciarza doskonale odnajduje się jako dyrektor artystyczny podczas Rybnickiej Jesieni Kabaretowej „Ryjek”. Oprócz tego komik prowadzi takie imprezy, jak Larmo oraz Świrek. Pod koniec 2007 roku prezenter podjął się także prowadzenia teleturnieju o nazwie „Czy jesteś mądrzejszy od 5- klasisty?”, w którym uczestnicy mierzyli się z pytaniami ze szkoły podstawowej. Program ten emitowany był na kanale TV Puls. Obecnie możemy usłyszeć jego głos w radiu RMF FM podczas audycji „Poliż temat”, którą prowadzi wraz z Ewą Błachnio oraz Mariuszem Kałamagą. 

Najsłynniejsza postać Roberta, czyli Józek Gąsienica, przekonała do siebie cała rzeszę fanów. Każdy jego występ okraszony jest wielkim aplauzem i zbiera same najlepsze oceny. „Monolog Górala” dostępny na platformie YouTube ma już prawie 100 tysięcy wyświetleń i cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W tym solo- skeczu Józek Gąsienica swoją tradycyjną gwarą prezentuje przekoloryzowaną, polską rzeczywistość, która od lat rozbawia publikę. 

Samodzielny występ „Góral na zakupach” świetnie ukazuje statystyczne różnice między płcią damską, a męską. To właśnie w tym występie słyszymy zapadający w pamięć tekst: „Ja mam wrażenie, Kobiety, że dla Was przymierzyć i nie kupić, to jak dla nas polać i nie wypić”. W 2022 roku na platformie YouTube pojawił się nowy występ Roberta, jako Górala o tytule „Moje dziecko”, podczas którego komik wspomina stare czasy i porównuje je do dzisiejszych realiów. W zabawny i stonowany sposób prezentuje „dorosłą” rzeczywistość, z którą każdy z nas musi się zmierzyć.

Obecne skecze górala cieszą się ogromnym zainteresowaniem, które z każdym rokiem rośnie. Wierzymy, że jeszcze nieraz będziemy mieli okazję zobaczyć doskonały występ Roberta na polskiej scenie.