Bycie Misterem Polski to nie tylko wyróżnienie, uwzględniające urodę osobistą. To także przedstawienie pozytywnych cech charakteru, ocena charyzmy, jak również osobowości. Zanim Rafał Maślak został naszym Misterem po tytuł ten sięgnął Robert Koszucki. W 1997 roku obecny aktor starał się w pełni poświęcić karierze sportowej. Miał za sobą nawet pierwszy semestr studiów na AWF, jednak zrezygnował z dalszej nauki na rzecz Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Za zostanie Misterem Polski Robert Koszucki otrzymał zniewalające – jak na ówczesne czasy – nagrody – szampana, statuetkę konkursu, 1000 dolarów, oraz kolorowy telewizor. Czym obecnie zajmuje się Robert i jak przebiegała jego kariera? 

Robert Koszucki – Mister Polski XX wieku!

Robert urodził się, jako jeden z bliźniaków, 18 lipca 1977 roku w Krakowie i tam też spędził dzieciństwo. Po zdobyciu tytułu Mistera Polski Robert podjął studia na PWST w Krakowie i ukończył je z powodzeniem w 2001 roku. Już podczas nauki dostał role w takich sztukach, jak „Pułapka”, „Serce moje gram”, a także „Rajski Ogródek”. 

W telewizji pojawił się już w 2002 roku w roli Roberta Szwarca w popularnym serialu „Samo życie”, emitowanym na kanale Polsat. Oprócz szklanego ekranu Robert starał się pielęgnować swoją karierę teatralną. Również w 2002 roku mogliśmy oglądać jego występy w sztukach „Wesele” i „Uśmiech Grejpruta”, wystawianych w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Pojawił się także w Teatrze Jeleniogórskim im. Cypriana Kamila Norwida w sztuce „Czerwone nosy”, w swoim rodzinnym mieście występował w Stowarzyszeniu Teatralnym „Łaźnia” we „Wściekliźnie show” i „From Poland with Love”. Również w Krakowie, w Teatrze STU zaangażował się w „Wesele” i „Biesów”.

Od 2003 roku do 2005 roku Robert Koszucki występował w serialu „Fala Zbrodni”. W 2007 roku powitał „Na dobre i na złe”, serial, w którym został aż do 2017 roku. W międzyczasie odegrał rolę drugoplanową w filmie „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”, wystąpił w dwóch odcinkach „Kryminalnych”, a także przez 2 lata wcielał się w rolę Łukasza w „Pierwszej Miłości”.  

Jeszcze do niedawna fani mogli podziwiać taniec Roberta w siódmej edycji programu „Dancing with the stars. Taniec z gwiazdami”, a także umiejętności wokalne w 12 edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo”. Robert Koszucki zdecydowanie zasłużył na tytuł Mistera Polski. Jego wielozadaniowość, charyzma i niezwykłe zdolności całkowicie wyróżniają go na tle innych aktorów. Zapewne jeszcze nieraz będziemy mieli okazje oglądać go w nowych produkcjach kinowych i teatralnych.