Mogłoby się wydawać, że problemy z erekcją dotyczą wyłącznie starszych mężczyzn. Jednak nic bardziej mylnego. Również młodzi mężczyźni, dwudziestolatkowie, mogą mieć kłopoty z erekcją. Nie chodzi tutaj nawet o osiągnięcie wzwodu, chociaż oczywiście może taki istnieć, a bardziej o przedwczesny wytrysk, np. zaraz po rozpoczęciu stosunku lub jeszcze przed osiągnięciem pełnego wzwodu. W tym wieku wiąże się to najczęściej z podłożem psychologiczny, stresem związanym z zaspokojeniem partnerki bądź partnera, brakiem pewności co do swoich umiejętności, nieregularnym współżyciem lub obawą przed zajściem w ciążę. Warto wtedy obserwować swój organizm i upewnić się, czy przyczyna jest psychogenna czy jednak należy skonsultować się ze specjalistą w poszukiwaniu przyczyn, np. neurobiologicznych.

Mężczyźni powyżej trzydziestego roku życia mogą mieć problemy z przedwczesnym wytryskiem, jednak częściej dopadają ich zaburzenia erekcji związane z niemożliwością osiągnięcia lub utrzymania pełnego wzwodu, dającego szansę na odbycie satysfakcjonującego stosunku. Podobnie jak w przypadku młodszych osób, problemy mogą być natury psychologicznej, np. przemęczenie, przewlekły stres, depresja lub problemy w związku. Często przyczyną impotencji są inne choroby, takie jak cukrzyca, otyłość czy zaburzenia hormonalne. Negatywnie na życie seksualne wpływa również zła dieta, brak aktywności fizycznej oraz nadużywanie substancji psychoaktywnych, m.in. alkoholu lub tabletek uspokajających, a także palenie papierosów.

Według badań 22% mężczyzn do 40 roku życia boryka się z zaburzeniami erekcji oraz 49% w grupie do 70 roku życia. Zaledwie 15% panów decyduje się na konsultacje lekarskie i poszukiwanie specjalistycznej pomocy, zazwyczaj dzieje się to po kilku latach od pojawienia się niepożądanych objawów.

Bezpieczny lek na erekcję bez recepty 

Wizyta u lekarza specjalisty jest zalecana, aby poznać dokładne przyczyny zaburzeń erekcji. Osobą, która może pomóc w diagnozie oraz leczeniu, jest lekarz-seksuolog. Po przeprowadzeniu wywiadu wskaże metody leczenia, skieruje na dodatkowe badania diagnostyczne lub zaleci wizytę u psychologa-seksuologa, jeżeli impotencja ma swoje źródło w problemach psychologicznych. Pamiętaj, że zaburzenia erekcji to normalna choroba, która sprawia dyskomfort pacjentowi. Nie musisz czuć się zatem skrępowany, a podstawą do otrzymania skutecznej pomocy, jest szczera rozmowa. Sposób leczenia impotencji zależy od jej przyczyn.

Pomocne w przypadku zaburzeń erekcji mogą być leki na erekcję bez recepty. Jednym z nich jego DoppelSil MAX, stworzony z myślą o mężczyznach powyżej 18. roku życia, którzy są niezdolni do uzyskania lub utrzymania erekcji prącia wystarczającej do odbycia stosunku płciowego. 

Dlaczego warto wybrać DoppelSil MAX w przypadku problemów z erekcją? Jest to produkt leczniczy stworzony przez znaną i cenioną markę Doppelherz, mającą długoletnią tradycję w tworzeniu preparatów wysokiej jakości. Ma niezwykle dyskretną formułę, dlatego nikt może się nie dowiedzieć, że sięgasz po lek wspierający erekcję. DoppelSil MAX ma formę tabletki do żucia o smaku miętowym, która zaczyna działać już po 12 minutach po wcześniejszej stymulacji seksualnej. Działa szybko i długo, efekt utrzymuje się aż do 5 godzin. Zawiera maksymalną dawkę syldenafilu, który w odpowiedzi na pobudzenie seksualne, przywraca zaburzony mechanizm erekcji poprzez zwiększenie dopływu krwi do prącia.

DoppelSil MAX to lek dostępny bez recepty w każdej aptece stacjonarnej lub online. Przed zastosowanie przeczytaj ulotkę dołączoną do opakowania, aby zapoznać się z dawkowaniem.