Na 1 lutego 2023 Samsung zapowiedział premierę swojego najnowszego modelu smartfona – Samsung S23. Z każdym dniem w mediach pojawiały się kolejne doniesienia dostarczające nam informacji (lub spekulacji) na temat tego, jaki będzie najnowszy flagowy model południowokoreańskiej korporacji.

Samsung S23 – premiera

Zgodnie z zapowiedzią producenta najnowszy model smartfona Samsung S23 miał swoją premierę 1 lutego o godz. 19:00 (na żywo na swoim kanale YouTube). Najnowszy model budzi wiele emocji, a w Internecie nie brak informacji, zarówno tych potwierdzonych, jak też tych, które wciąż są nieoficjalnymi wyciekami. Już teraz sporo wiemy na temat najnowszego modelu i jego wariantów, które trafią do sprzedaży na całym świecie.

Samsung S23 – co wiemy o nowym smartfonie?

Flagowy model Samsunga dostępny będzie w trzech wariantach o różnych parametrach:

  • Galaxy S23
  • Galaxy S23+
  • Galaxy S23 Ultra

Telefony różnią się przede wszystkim rozmiarami – poszczególne modele mają przekątną ekranu odpowiednio 6,1, 6,6 oraz 6,8 cala. Również pojemność baterii będzie się różnić w zależności od wybranego wariantu, od 3900 mAh w modelu Galaxy S23, przez 4700 mAh w S23+, kończąc na 5000 mAh w Galaxy Ultra. Dwie podstawowe wersje będą miały 8GB RAM oraz pojemność dysku 128/256/512GB w wypadku Galaxy S23 lub 256/512GB w wersji Galaxy S23+. Wersja premium, Galaxy Ultra, do dyspozycji użytkownika oferować będzie 8 lub 12GB RAM oraz dysku o pojemności 256GB, 512GB lub aż 1TB. Dodatkiem nieprzewidzianym dla dwóch podstawowych modeli jest rysik S-Pen, w który zostanie wyposażony Samsung Galaxy Ultra.

Podstawowe modele Samsung S23 zaopatrzone zostaną w jeden aparat o rozdzielczości 12 Mpix oraz 3 aparaty z tyłu: główny o rozdzielczości 50 Mpix, szerokokątny 12 Mpix oraz tele 10 Mpix. W przypadku Samsunga Galaxy Ultra prezentuje się to jeszcze lepiej – aparat główny otrzyma obiektyw o rozdzielczości 200 Mpix, a zamiast jednego pojawią się dwa obiektywy o rozdzielczości 10 Mpix każdy.

Samsung S23 – trudny wybór

Trzy dostępne wersje nowego Samsunga to nie lada orzech do zgryzienia dla osób, które staną przed wyborem swojego modelu. Eksperci wskazują jednak, że wybór najtańszej opcji niekoniecznie może być najrozsądniejszym, a ci, którzy na taki zakup się zdecydują, mogą zaoszczędzić jedynie pozornie. Słabsza bateria i jedynie 128GB pamięci to niedużo. Nawet jeśli zdecydujemy się na zakup podstawowej wersji, a więc Samsunga S23, warto zastanowić się nad wyborem wariantu o wyższych parametrach, dzięki której nasz smartfon będzie lepiej przystawał do wymogów współczesnej (i przyszłej!) technologii. Nie mamy również oficjalnych danych co do cen poszczególnych modeli, chociaż takie informacje wyciekły już do Internetu. Sugerując się tymi pogłoskami, można spodziewać się podwyżek w stosunku do ubiegłorocznego Samsunga S22. Za najbardziej ekonomiczną wersję przyjdzie nam zapłacić prawdopodobnie ok. 4500 zł, w przypadku najdroższych wersji Galaxy Ultra może to być ponad 8500 zł. Już wkrótce będziemy mieli możliwość przekonać się, na ile pogłoski okażą się prawdziwe, póki co możemy uważnie śledzić kolejne przecieki i doniesienia na temat najnowszych propozycji giganta z Korei Południowej.