Szukasz ciekawego serialu na jesienne wieczory, który całkowicie Cię pochłonie? Dodatkowo Twoje zainteresowania ciągle krążą wokół produkcji science fiction, a także niewytłumaczalnych zjawisk? W takim razie Misfits jest własnie dla Ciebie! Ta ekranizacja stanowi doskonałe oderwanie od rzeczywistości i niesie za sobą masę pozytywnego humoru. Wszystkie sezony serialu pochodzącego z 2009 roku możesz obejrzeć na platformie HBO. Wystarczy jeden odcinek, abyś nie mógł rozmyślać o tym, co mają do zaoferowania wszyscy bohaterowie ekranizacji. 

Co znajdziemy w Misfits? 

Misfits to doskonały przykład serialu, w którym wszystkie ważne treści przedstawiane są w przystępny i humorystyczny sposób. Tematyka science fiction i supernatural fiction nie dla każdego może być prosta, dlatego Clerkenwell podjęło się produkcji doskonałej ekranizacji, w której każdy element zdaje się doskonale ze sobą współgrać i tworzyć jedną całość. 

Fabuła serialu opowiada o niewielkie grupie nastoletnich ludzi, którzy, za swoje złe uczynki, zostali skazani na prace społeczne. Ich aktywność ma być kontrolowana przez kuratora. Każdy z pracowników społecznych jest zupełnie inny pod względem charakteru i wartości, jednak aby osiągnąć sukces i odpracować swoje przestępstwa muszą pracować razem. 

W trakcie wykonywania prac społecznych grupa pięciu młodocianych jest świadkiem nagłego załamania pogody. Wyładowania atmosferyczne podczas prac doprowadzają do wypadku, w którym cała grupa zostaje porażona piorunem. Mimo obaw młodzi ludzie przeżywają wypadek, a co więcej – zyskują nadnaturalne moce, które mogą okazać się nieocenione w społeczeństwie. 

Właśnie w ten sposób Kelly zdobywa umiejętność podsłuchiwania myśli innych ludzi, a także zwierząt. Zapalony biegacz – Curtis – od teraz może cofać miniony czas i zmieniać bieg wydarzeń w sposób dla siebie korzystny. Simon, cichy chłopak, zyskuje umiejętność stawania się niewidzialnym dla otoczenia, a Alisha, dziewczyna o niebanalnej urodzie i doskonałym wdzięku od teraz może wzbudzać pożądanie u innych osób jedynie pod wpływem nawet najdelikatniejszego dotyku. Ostatnia osoba z grupy – Nathan – nie może odkryć swoich nadprzyrodzonych zdolności i każde jego poszukiwania kończą się fiaskiem. Mimo to w serialu możemy ujrzeć jego doskonałe poczucie humoru, nieco sceptyczny sposób myślenia i umiejętność wygłaszania uwag o lekko złośliwym zabarwieniu. 

Serial zdobył ogromne grono fanów, które z utęsknieniem czekało na kolejny sezon. Przekonaj się sam czy ten klimat urzeknie również Ciebie i daj się porwać nadnaturalnym mocom.