Każdy z nas uwielbia niewyjaśnione zagadki, niedopowiedzenia i zbiegi okoliczności, które po pewnym czasie okazują się nie być przypadkowe. Niektóre seriale kryminale można pochłonąć jednym tchem podczas maratonu dzięki niezwykłej precyzji przygotowania, a także stopniowemu ujawnianiu kolejnych informacji. Odcinki poszczególnych ekranizacji pozwalają nam samodzielnie rozwiązywać trudne zagadki i umożliwiają nam wcielenie się w rolę doskonałego detektywa. Które seriale cieszą się największą popularnością? Przekonajmy się! 

Seriale kryminalne, o których ciężko zapomnieć 

Niekwestionowane pierwsze miejsce w kategorii seriali kryminalnych zajmie Sherlock. 4 nietuzinkowe sezony, które powstawały od 2010 do 2017 roku posiadają po 3 odcinki trwające około 90 minut. Niezwykłe zagadki, wspaniały klimat, a także doskonała gra aktorska sprawiają, że nie jesteśmy w stanie oderwać wzroku od ekranu, a sezon pochłaniamy jednym tchem. W tym serialu znajdziemy adaptację opowiadań Doyle’a, które zostały przeniesione z XIX wieku wprost do współczesności. Aktor wcielający się w postać Holmesa po mistrzowsku rozwiązuje najbardziej skomplikowane zagadki i ukazuje ciekawy obraz psychologiczny detektywa.

Drugą propozycją jest serial True Detective, którego nigdy nie jesteśmy w stanie zinterpretować jednoznacznie. Zatarta granica pomiędzy dobrem, a złem, brak jasnych dowodów i mnóstwo niedopowiedzeń budują w nas napięcie i zmuszają do samodzielnego myślenia. Obecnie możemy obejrzeć 3 sezony tego serialu, każdy z nich posiada oddzielną fabułę, obsadę, a także różni się od siebie znacząco poziomem. Jedno jest pewne – każdy z pojedynczych odcinków zmusza nas do refleksji i z każdą minutą wciąga coraz bardziej do kryminalnego świata. 

Kolejnym wartym uwagi serialem jest polska ekranizacja – Belfer. Akcja toczy się w niewielkiej miejscowości, mieszczącej się na Mazurach – Dąbrowicach. To właśnie tam przeprowadza się nauczyciel języka polskiego, który dotychczas przebywał w Warszawie. Jego przyjazd pokrywa się w czasie z morderstwem najlepszej uczennicy lokalnego liceum. Miejscowi mieszkańcy mają mnóstwo pytań, dlaczego ten młody człowiek zdecydował się przeprowadzić właśnie tu? Kim właściwie jest? Czy morderstwo i przeprowadzka mają ze sobą coś wspólnego? To po prostu trzeba zobaczyć! 

Podczas tego zestawienia nie mogło zabraknąć Narcosa. Ten serial przedstawia prawdziwą historię Pablo Escobara- najsłynniejszego barona narkotykowego na świecie, który swego czasu trzymał w garści całą Kolumbię. Zdecydowanie wart obejrzenia serial kryminalny, pełen zwrotów akcji i niezwykłych opowieści. Teraz już wiesz jak możesz spędzić najbliższe wieczory. Na pewno podczas żadnego seansu się nie zawiedziesz!