Serwer to obowiązkowe urządzenie, które powinno być na wyposażeniu każdej firmy, chcącej rozwijać się, a tym samym osiągać większe zyski. Na rynku istnieje wielu producentów tego typu sprzętu, jednak zdecydowanie najczęściej wybierany jest serwer Dell.

Serwer to obowiązkowe urządzenie, które powinno być na wyposażeniu każdej firmy, chcącej rozwijać się, a tym samym osiągać większe zyski. Na rynku istnieje wielu producentów tego typu sprzętu, jednak zdecydowanie najczęściej wybierany jest serwer Dell. Marka słynie z tworzenia wydajnych oraz bezawaryjnych urządzeń, dedykowanych zarówno dużym korporacjom, jak i średnim oraz mniejszym firmom.

Serwer Dell R640

Serwer Dell R640doskonale sprawdzi się w przypadku dużych bądź średnich firm. Sprzęt o budowie typu rack pozwala go umieścić w szafie serwerowej, która znajduje się w dużych serwerowniach. Są to specjalnie wydzielone pomieszczenia – zazwyczaj w większych firmach – służące wyłącznie do przechowywania szaf serwerowych. Serwer pozwala gromadzić ogromną ilość informacji, dając jednocześnie szybki i łatwy do nich dostęp.  Oczywiście dane są w pełni chronione oraz bezpieczne. Urządzenie wzbogacone zostało w procesor serii Intel Xeon SP (Scalable Processors), który zdecydowanie króluje wśród innych sprzętów tego typu. Zawiera także pamięć RAM taktowana zegarem 2667 MHz. Dzięki możliwości zastosowania dwóch procesorów, otrzymać możemy do 56 rdzeni obliczeniowych i do 24 modułów pamięci operacyjnej, która zawiera aż 12 modułów nieulotnej pamięci NVDIMM.

Wykorzystanie nowoczesnego kontrolera H740P, który dysponuje 8 GB podręcznej pamięci, sprawia, że możliwe jest zbudowanie maksymalnie zabezpieczonej oraz szybkiej przestrzeni dyskowej, która opcjonalnie wspomagana może być rozruchowym modułem z jednym bądź dwoma dyskami M.2 z 240 bądź 480 GB pojemności.

Serwer Dell R740

Inną propozycją od czołowego producenta serwerów na rynku jest Dell R740. Urządzenie stworzone zostało z myślą o dużych firmach. Serwer umożliwia intensywną pracę, wysoką wydajność, maksymalnie chroniąc przy tym dane. Sprzęt ten jest zdecydowanie najlepszym serwerem Dell z serii PowerEdge. Wykorzystano w nim procesor Intel Xeon SP, który pozwolił znacząco zwiększyć zasoby obliczeniowe – aż o 27% w stosunku do liczby rdzeni i o 50% w odniesieniu do przepustowości względem starszej generacji CPU. Jeżeli firma zdecyduje się na wybór trzech jednostek centralnych, pozwoli to zainstalować aż 3 TB pamięci RAM ECC DDR4. Dodatkowo serwer wyposażony został także w kontroler iDRAC9, który zapewnia pełną kontrolę nad cyklem eksploatacji. Element ten umożliwia monitorowanie, jak i obsługę bądź aktualizację sprzętu.

Serwer Dell to zdecydowanie najpotężniejsze urządzenie na rynku tego typu produktów technologicznych.