Rowery elektryczne w ostatnim czasie są prawdziwym hitem wśród fanów kolarstwa. To doskonały środek transportu zarówno do miasta, jak i na tereny podmiejskie. Nie masz problemu z parkowaniem, jesteś w stanie sprawnie ominąć korki. Co najważniejsze e-rowery nie wymagają od Ciebie dużo wysiłku. Obecnie na rynku możesz znaleźć różne rodzaje e-bike’ów. Szczególnie popularne są rowery elektryczne składane. Czym się wyróżniają te jednoślady? Kiedy warto w nie zainwestować? Odpowiedzi na te oraz inne nurtujące Cię pytania znajdziesz w poniższym artykule!

Składany rower elektryczny – charakterystyka

Wybór rowerów elektrycznych z roku na rok jest coraz większy. Pojawiają się kolejne marki, modele oraz rodzaje. Jest to spowodowane dużym zainteresowaniem konsumentów. Szczególne miejsce w ich sercach znalazły rowery elektryczne składane. Czym się charakteryzują te jednoślady?

Jak już wspomnieliśmy we wstępie, rowery elektryczne składane stanowią doskonałą alternatywę dla klasycznych środków transportu. Dzięki nim możesz szybko i wygodnie przemieścić się z miejsca na miejsce. Te jednoślady zostały wyposażone w elektryczne wspomaganie. Podczas jazdy możesz sam określić poziom wsparcia, jaki będzie generowany przez elektryczny silnik.

Rowery składane na tle innych elektrycznych jednośladów wyróżniają przede wszystkim gabaryty. Są one mniejsze, lżejsze oraz poręczne. Dzięki temu możesz je z łatwością przechowywać w swoim mieszkaniu, pokoju, garażu czy balkonie. Rower elektryczny składany zmieści się także w samochodzie. W związku z tym możesz spokojnie wziąć ze sobą na wycieczkę czy dłuższe wakacje.

Rower elektryczny składany łączy w sobie zalety klasycznego jednośladu napędzanego silnikiem, jak i tradycyjnego składaka. Urządzenie zaprojektowane zostało tak, byś mógł je sprawnie rozłożyć i złożyć w dosłownie kilka minut.

Kiedy warto zainwestować w składany rower elektryczny?

Składany rower elektryczny ma wiele zalet. Jest to środek transportu odpowiedni zarówno dla młodych osób, jak i seniorów. Przede wszystkim nie musisz się martwić o miejsce do jego przechowywania. Jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy kochają kolarstwo i rowery, jednak nie mają wiele miejsca w mieszkaniu, by swobodnie przechowywać swój sprzęt.

Rower po złożeniu ma wielkość dużej walizki, dlatego nie musisz się również martwić o podróżowanie z nim. Złożony jednoślad jest na tyle mały, że spokojnie przewieziesz go środkami komunikacji miejskiej czy samochodem. Pamiętaj również, że to urządzenie jest lżejsze od klasycznego e-bike’u. Dlatego bez problemu wniesiesz go do mieszkania i z powrotem. Rower elektryczny składany to uniwersalne rozwiązanie. Ten jednoślad to również odpowiedni środek transportu dla seniorów. Umożliwia on praktycznie bezwysiłkową jazdę, a do tego jest mniejszy od klasycznego roweru, dzięki czemu nawet starsza osoba poradzi sobie z jego obsługą.

Jak wybrać model, który spełni oczekiwania?

Wybór odpowiedniego roweru elektrycznego składanego nie jest prosty. Musisz wziąć pod uwagę wiele różnych czynników. Oczywiście w przypadku jednośladów elektrycznych bardzo ważna jest moc urządzenia. Składany rower elektryczny zazwyczaj jest miejskim środkiem transportu, dlatego nie potrzebuje dużej mocy. Spokojnie wystarczy 250-500 W.

Pamiętaj również o zasięgu akumulatora. W mieście wystarczy bateria, która umożliwi przejechanie 40 km. Istotny jest także rozmiar kół. Bardzo ważne, abyś dobrze zastanowił się nad tym elementem, ponieważ wpływa on bezpośrednio na komfort jazdy.

W przypadku rowerów elektrycznych składanych szczególnie ważne są dwa parametry. Pierwszy z nich to waga urządzenia. Jak już wiesz, te jednoślady są lżejsze od klasycznych. Zazwyczaj ważą od 7 do 30 kg. Jeśli chcesz swobodnie podróżować ze swoim rowerem, wybierz model, którego masa nie przekracza 20 kg.

Drugi parametr to sposób składania jednośladu. Powinien być on łatwy oraz szybki. Zazwyczaj całość zamyka się w trzech krokach. Wystarczy złamać ramę, złożyć kierownicę i wyciągnąć siodełko. Przed zakupem upewnij się również, jakie są wymiary roweru po złożeniu. Znajdź dla siebie odpowiedni składany rower elektryczny w sklepie mocnerowery.pl.

Jak dbać o składany e-bike?

Rower elektryczny składany to droga inwestycja, dlatego należy o niego dbać nie tylko w okresie użytkowania. Przede wszystkim pamiętaj, aby nigdy nie przechowywać jednośladu całkowicie rozładowanego. Wpływa to negatywnie na żywotność baterii. Rower elektryczny składany możesz swobodnie przenosić w różne miejsca. Zwróć jednak uwagę na warunki, jakie panują w danym pomieszczeniu. Bateria powinna być przechowywana w miejscu o temperaturze pokojowej.

Regularnie wykonuj przegląd łańcucha w rowerze. Hamulce w jednośladzie są elementem gwarantującym bezpieczeństwo w trakcie jazdy. Rower elektryczny jest cięższy od klasycznego, dlatego klocki zużywają się szybciej. W związku z tym od czasu do czasu dokonaj ich przeglądu i wymień stare elementy. Dzięki tym prostym zabiegom Twój składany rower elektryczny będzie Ci służył wiele lat!