Chcesz kupić nowy męski portfel dla siebie lub na prezent dla kogoś? Szukasz modelu, który będzie nie tylko trwały, ale również stylowy? Nie wiesz, na co zwrócić uwagę podczas wyboru? Sprawdź, czym się kierować przy zakupie portfela męskiego!

Portfel męski idealny – jaki wybrać?

Galanteria to dodatki, które mają być nie tylko funkcjonalne, ale i ładne. Bardzo ważne jest także to, by były to akcesoria z wytrzymałych materiałów, aby nawet intensywnie użytkowane zachowały swoją dobrą prezencję. Właśnie dlatego istotne jest, by wybrać portfel męski skórzany. Tylko naturalny materiał sprawi, że będzie dobrze wyglądał i miał wysoką jakość. Jeśli więc kupować portfel, to koniecznie wykonany ze skóry naturalnej. Oczywiście jest alternatywa. Możesz wybrać imitację skóry – taki portfel z reguły jest tańszy, ale musisz się liczyć z tym, że nie będzie tak trwały jak skórzany. Są też modele ze sztucznych materiałów, jak nylon czy poliester – to dobry wybór, gdy stawiasz na sportowy i miejski styl. Jeśli potrzebujesz portfela na co dzień, do pracy i na wyjścia – wybierz ten wykonany ze skóry naturalnej.

Portfel męski skórzany – jaki kolor wybrać?

Wiesz już, że najlepiej postawić na portfel męski ze skóry naturalnej. A jaki powinien mieć kolor? Oczywiście bezpiecznym wyborem jest uniwersalna, klasyczna czerń. Pasuje zawsze, każdemu i do wszystkiego. Warto jednak rozważyć również zakup brązowego portfela – prezentuje się niezwykle stylowo. Świetnym wyborem jest także granatowy. Dlaczego? Dobrze wygląda i przy garniturze, i przy dżinsach. Panowie chętnie stawiają także na kolor khaki, szczególnie w wersji nieco postarzanej. Nie wiesz, na jaki odcień się zdecydować? Może wybierz multikolor? Pamiętaj, że sama barwa to nie wszystko – w przypadku skórzanego portfela ważne jest też to, jakie ma wykończenie.

Skórzany brązowy portfel męski OCHNIK PORMS-0606-89 (W24) z zapięciem

Skórzany portfel – na jakie wykończenie postawić?

Możesz kupić model ze skóry licowej, która ma gładki, nieco satynowy połysk. Wiedz jednak, że dość szybko mogą pojawić się na nim widoczne zagięcia. Doskonale prezentuje się skórzany portfel o groszkowanej fakturze, który jest bardziej wytrzymały na urazy mechaniczne. Zamszowe portfele są rzadkością, ale da się je znaleźć. Jeśli szukasz nietuzinkowego modelu, rozważ taki o zdobionej powierzchni. Możesz wybrać tłoczenia, np. w monogram lub wzór 3D. Taki portfel wyróżni Cię z tłumu. A jak duży powinien być?

Męski portfel – jaka wielkość?

Dawniej, gdy większość z nas płaciła gotówką, potrzebowaliśmy pojemnych portfeli. Dzisiaj wielu wybiera płatności bezgotówkowe, zarówno z wykorzystaniem kart, jak i smartfona lub smartwatcha. Czy to oznacza, że portfel jest zbędny? Niekoniecznie! Jeśli lubisz być przygotowany na każdą okoliczność – noś portfel. Dobrze jest trzymać w nim dokumenty, karty płatnicze i lojalnościowe czy odrobinę gotówki: banknoty i bilon. Dzięki temu, nawet gdy technologia zawiedzie, to nie Ty. Jaką wielkość powinien mieć portfel męski?

Z pewnością etui na karty warto rozważyć wówczas, gdy nie chcesz nosić gotówki. Do wyboru są niewielkie saszetki, które pomieszczą najważniejsze dokumenty. Jednak zdecydowanie lepiej jest wybrać taki portfel, który będzie miał jeszcze miejsce na gotówkę, w tym kieszonkę na bilon. Nie za duży i nie za gruby model zmieści się nawet w kieszeni spodni.

Wielkość portfela najczęściej zależy od tego, czy mieści dowód rejestracyjny. Zakłada się, że duże portfele to te, do których go schowasz, a małe Ci to uniemożliwiają. Oczywiście portfel może mieć też kilka części. Najczęściej składa się z dwóch, ale bywają i takie z trzech czy z dodatkowymi kieszeniami na zewnątrz.

Im większy portfel, tym więcej pomieści, jednak przez to będzie znacznie więcej ważył. Jeśli nie będzie miał odpowiedniego zapięcia, może też być dość gruby. Co jest do wyboru?

Czarny portfel męski OCHNIK PORMS-0552-99 (W24) z lakierowanej skóry

Męski portfel skórzany – rodzaj zapięcia

Najpopularniejsze są portfele bez zapięcia, które składa się w połowie. Niestety nie powinny być za bardzo wypchane, żeby estetycznie wyglądać. Plusem jest to, że bez wysiłku i jedną ręką możesz dostać się do ich zawartości.

Alternatywą jest portfel na zatrzask – wąski pas łączy ze sobą obie jego części. Dzięki temu to, co znajduje się w środku, jest odpowiednio zabezpieczone. Jest to także w pewnym sensie ozdoba całej, dość prostej, konstrukcji.

Dzisiaj rzadkością są już portfele męskie zapinane na bigiel, suwaki czy rzepy. Częściej jest to jeden ze sposobów na zapięcie osobnej przegródki na monety.

Praktyczny portfel męski ze skóry, czyli jaki?

Co jest jeszcze ważne, gdy szuka się portfela męskiego? Jeśli wielkość nie jest przeszkodą, wybierz taki, który ma kieszonki na karty i dokumenty. Praktyczne są dwie przegródki na banknoty, osobna kieszeń na monety i dodatkowe miejsce, np. na wizytówki i paragony. Kieszonka z przezroczystej folii pozwoli Ci umieścić dokument ze zdjęciem w miejscu z łatwym dostępem. Możesz też wsunąć tam zdjęcia najbliższych. Da się znaleźć nawet modele z brelokiem, który umożliwia przytwierdzenie do niego kluczy od domu czy samochodu. Praktyczny portfel to ten, który przede wszystkim odpowiada na Twoje potrzeby. Oczywiście przy zakupie kieruj się także względami estetycznymi.