Regularne ćwiczenia to nie tylko dbanie o swój wygląd zewnętrzny, to także możliwość poprawienia swojej kondycji i zdrowia. Dzięki częstym ćwiczeniom jesteśmy szczęśliwsi, a także silniejsi. Podczas układania planu treningowego nie warto pomijać żadnej partii mięśni. Swoją szczególną uwagę należy zwrócić na mięśnie nóg. Ćwiczenia na łydki skutecznie wzmocnią postawę naszego ciała i zapewnią nam odpowiednią stabilizację. Sprawdź jaką aktywność fizyczną warto wprowadzić, aby móc cieszyć się wyrzeźbionymi nogami! 

Proste ćwiczenia na łydki – na siłowni i w domu! 

Najbardziej popularnym treningiem dla łydek jest bieganie. Biegać możemy niemal wszędzie – na siłowni, korzystając ze specjalnego sprzętu, a także na łonie natury. Oprócz wsparcia dla łydek taki trening aktywuje całe ciało i pozwala nam spalić mnóstwo kalorii. Choć w pierwszej chwili przebiegnięcie kilku kilometrów na raz może wydawać się nam ogromnym wyzwaniem to dzięki regularności i racjonalnemu podejściu szybko przekonamy się, że nasz cel jest na wyciągnięcie ręki! 

Osoby, którym nie zależy na nadmiernym rozbudowaniu mięśni łydek mogą wykonywać tip topowy chód. To nic innego jak stawianie krótkich kroków na palcach. Dzięki takiemu treningowi łydki staną się smuklejsze, a masa mięśniowa nieznacznie wzrośnie. Tip topy możemy wykonywać podczas sprzątania mieszkania, spaceru, drogi do pracy, czy też na bieżni. Uniwersalność tego ćwiczenia pozwala na wykonywanie go zawsze wtedy, gdy zapragniemy! 

Mieszkasz na górce? Czemu nie wykorzystasz jej do ćwiczeń? Chodzenie na wzniesieniu (tym naturalnym, jakim jest ukształtowanie terenu, lub sztucznym, czyli na bieżni) doskonale angażuje mięśnie łydek do pracy uwydatniając na nich mięśnie. Adekwatnie do wzniesienia możemy trenować na schodach, a także popularnym stepperze. Wchodzenie po stopniach pozwala równolegle rozbudować obie łydki i nie powoduje nadmiernych kontuzji – choć osoby otyłe mogą początkowo odczuwać ból kolan po treningu. Jeśli chcesz wymodelować swoją sylwetkę to zrezygnuj z windy, a z pracy wracaj spacerem. 

Codzienne ćwiczenia wcale nie muszą wymagać od nas ogromnego poświęcenia, a wręcz przeciwnie – mogą stać się prawdziwą przyjemnością. Dzięki powyższym sposobom możesz zauważyć realne efekty, a przy tym nie obciążyć swojego organizmu. Pamiętaj o regularnym wykonywaniu treningu i patrz jak Twoje ciało zmienia się każdego dnia. Efekty zauważone już po miesiącu z całą pewnością wprawią Cię w dobry nastrój i dadzą motywację do dalszego podejmowania wyzwań.