Ćwiczenia na plecy, klatkę piersiową, brzuch, ramiona, nogi… no dobrze, a gdzie ćwiczenia na przedramiona? Czasami zapominamy o tej grupie mięśni licząc na to, że „wytrenuje się” ona sama przy okazji wykonywania innych aktywności. Odpowiednio dopasowany plan treningowy, uwzględniający każdy element naszego ciała pozwoli nam na zbudowanie muskularnej sylwetki bez widocznych dysproporcji. Przedramiona okazują się niezwykle ważne nie tylko podczas treningu, ale tez w codziennym życiu. Ich ćwiczenie może skutecznie przyczynić się do zwiększenia naszej siły i poprawienia wyglądu. Jak je trenować, aby nie nabawić się kontuzji? 

Dobre ćwiczenia na przedramiona 

Siłownie i kluby fitness cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony osób, które pragną poprawić swoją kondycję. Ich szeroka oferta, profesjonalni trenerzy, a także skuteczna motywacja pomagają w osiągnięciu upragnionego celu. Co jednak w sytuacji, gdy nie mamy odpowiednio dużo czasu, aby brać udział w regularnych treningach pod okiem profesjonalistów? Czy w takim wypadku powinniśmy zrezygnować ze swojej sylwetki? Absolutnie nie! 

Ćwiczenia na przedramiona powinny być wykonywane maksymalnie 2 razy w tygodniu – choć ta grupa mięśni nie należy do największych to jednak jest regularnie trenowana podczas innych aktywności fizycznych. Jednym z ćwiczeń, które bez trudu wykonamy w domu jest unoszenie krzesła. Brzmi abstrakcyjnie? Bez obaw – jest wyjątkowo skuteczne! 

Ustaw krzesło naprzeciwko siebie i połóż się przede nim na brzuchu w taki sposób, aby móc swobodnie je złapać wyprostowanymi rękami za nogi. Następnie trzymając łokcie twardo na ziemi unieś krzesło do góry na około 2/3 sekundy, wykorzystując mięśnie przedramienia. Powtórz ćwiczenie około 10 razy. 

Jeśli masz do dyspozycji hantle, butelki z wodą, albo opakowania z mąką możesz wykonać obracanie dłoni z obciążeniem. W tym ćwiczeniu stań prosto i ustaw nogi na szerokość barków. Ręce ugnij w łokciach a hantle – lub inny domowy przedmiot – trzymaj przed sobą w linii prostej względem podłogi. Następnie poruszaj nadgarstkami na boki i do środka przez około pół minuty. Już po tym czasie z pewnością poczujesz swoje mięśnie przedramion.

Masz w domu drążek? Doskonale! Wykonaj na nim zwis, który skutecznie wzmocni upragnione mięśnie. Dowolnym uchwytem złap za drążek i oderwij stopy od podłoża na około pół minuty, alternatywnie możesz także złapać drążek, ugiąć nogi w kolanach i spleść ze sobą stopy. Z czasem możesz wydłużać czas ćwiczenia lub dodawać kolejne powtórzenia – na początku spróbuj wykonać zwis około 3 razy po 30 sekund.