Śniegowce męskie to model do zadań specjalnych. Siarczysty mróz, śnieg po kostki czy oblodzona nawierzchnia są niestraszne, gdy ma się na nogach te buty. Trendy szybko przemijają, ale solidne i zaawansowane technologicznie śniegowce oraz buty trekkingowe to pewniaki, w które warto zainwestować. Nic nie dorówna im, jeśli chodzi o wodoodporność, solidność oraz ochronę przed niskimi temperaturami.

Śniegowce męskie i ich różne oblicza

Poszczególne śniegowce męskie z kolekcji marek obuwniczych różnią się od siebie budową, wyglądem oraz funkcjonalnościami. Przeważają modele wysokie za kostkę, ale jest też ich krótsza odsłona. Większość śniegowców męskich jest sznurowana, niektóre mają wygodne zapięcie na rzepy. Jeśli chodzi o kolorystykę, to dominuje czerń oraz barwa camelowa. Ocieplane warianty są w większości, niektóre propozycje – bez ocieplenia – można nosić także jesienią i wiosną. 

Bez względu na fason, śniegowce męskie łączy kilka wspólnych cech. Są to: solidna antypoślizgowa podeszwa, cholewka do kostki lub wyższa, nowoczesne i wodoodporne materiały, jak softshell, solidne wykonanie. Śniegowce męskie to inwestycja na niejedną zimę, dlatego warto uzupełnić o nie swoją garderobę. 

Gdzie kupić śniegowce męskie: stacjonarnie czy online?

Śniegowce męskie da się kupić przez okrągły rok w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych z obuwiem. Wygodną i bezpieczną opcją są zakupy przez internet, do których z roku na rok przekonuje się coraz więcej konsumentów. Według statystyk w 2021 roku już 80% Polaków kupiło coś przez internet.  Nic w tym dziwnego – można je zrobić o dowolnej porze, ceny są atrakcyjne, a darmowa dostawa już od niskiej kwoty koszyka. W internetowej przestrzeni, za sprawą wyjątkowo bogatego asortymentu i wielu propozycji od polskich marek, na uwagę zasługuje sklep suzana.pl. Poza kolekcją męską, znajduje się tam też rozbudowana sekcja dla kobiet i dziecięca. W jednym miejscu da się kupić coś dla siebie i całej rodziny. 

Śniegowce męskie ocieplane stylowym dodatkiem na mróz

Jeśli chodzi o popularne śniegowce męskie ocieplane, to przeważają modele o trekkingowej linii za kostkę ze specjalistycznej tkaniny softshell i z membraną. Większość produktów jest sznurowana, ale są też warianty z wygodnymi rzepami. Bez względu na fason, każde śniegowce męskie ocieplane zostały staranie wykonane i odznaczają się wysoką trwałością. Ponadto mają elastyczną, antypoślizgową, stabilną podeszwę zapewniającą bezpieczeństwo. Ich waga jest bardzo niska, zredukowana do niezbędnego minimum – nawet po wielu godzinach marszu nie ciążą na stopach. 

Śniegowce męskie do zadań specjalnych

Wielu mężczyzn zimą nie rezygnuje z aktywności na świeżym powietrzu. Spacery, górskie wspinaczki czy wyjazdy na stok narciarski to dla wielu ulubiona forma spędzania wolnego czasu. Idealnym obuwiem na trudne warunki pogodowe, nierówną lub śliską nawierzchnię oraz śnieg, są właśnie śniegowce męskie. Jesienią czy wiosną w zupełności wystarczy solidna, trekkingowa para, ale zimą potrzebna jest maksymalna ochrona i bezpieczeństwo. 

W jakich sytuacjach przydadzą się śniegowce męskie ocieplane?

Śniegowce męskie ocieplane nadają się do spacerów po ośnieżonej nawierzchni oraz górskich wycieczek po szczytach małej lub średniej wysokości. Bardziej nowoczesne miejskie modele, nawiązujące swoją linią do butów trekkingowych lub traperów, z powodzeniem można nosić na co dzień i zestawiać je z zimowymi, męskimi ciuchami.