Wypielęgnowana, estetyczna broda to marzenie niejednego mężczyzny! Owłosienie na twarzy dodaje charakterności i buduje nasz pozytywny wizerunek. Przed podjęciem decyzji o zapuszczaniu brody, czy też zarostu musimy zastanowić się jaka stylizacja będzie dla nas najodpowiedniejsza. Najprościej mówiąc – musimy określić nasz kształt twarzy i dobrać do niego odpowiedni rodzaj zarostu. Tuż po tym powinniśmy zwrócić uwagę na sposób pielęgnacji i wybrać metody, dzięki którym poranna toaleta nie będzie nam zajmowała zbyt dużo czasu. 

Stylizacja brody w zależności od kształtu twarzy

W większości przypadków nie mamy wpływu na gęstość naszego zarostu. Oczywiście na rynku dostępne są preparaty pobudzające wzrost włosów, jednak na ich efekty należy trochę poczekać. Panowie obrażeni drobnym i rzadkim zarostem wcale nie muszą się załamywać! Również z takich włosów można wyczarować perfekcyjną brodę, która – przy odrobinie pielęgnacji – skutecznie odmieni nasz wizerunek. Mężczyźni posiadający bujny i gęsty zarost mogą do woli eksperymentować z pielęgnacją twarzy. Podczas wizyty u barbera możemy nadać swojej brodzie pożądany kształt i uwydatnić wszystkie swoje atuty. Udając się do profesjonalnego stylisty mamy dwa wyjścia – pierwszym z nich jest oddanie się w jego ręce i oczekiwanie spektakularnego efektu końcowego, drugi to dokładne określenie swoich oczekiwań i stworzenie czegoś wyjątkowego. Aby jednak być pewnym czego naprawdę chcemy, musimy zastanowić się jaki właściwie kształt twarzy posiadamy. 

Stylizacja brody u panów posiadających kwadratową twarz skupia się przede wszystkim na niwelowaniu kantów. Można to osiągnąć poprzez krótkie ścięcie boków i pozostawienie dłuższej brody, a także policzków. Dobrym pomysłem dla takiej twarzy będzie także kozia bródka, w ten sposób wydłużymy swoje rysy i nieco ocieplimy wizerunek. Panowie posiadający okrągłą twarz będą starali się sprawić, aby zmieniła się na pociągłą. W tym celu powinni postawić – jak w przypadku kwadratowych rys – na kozią bródkę. Opcjonalnie mogą dodać także wąsik. To, czego powinni się wystrzegać, to oczywiście bokobrody, które optycznie poszerzą twarz. Podłużna twarz może całkowicie zmienić swój wygląd dzięki bokobrodom. Mężczyźni z takim kształtem mogą pozwolić sobie na dłuższe owłosienie po bokach twarzy i krótsze w jej centrum. Panowie o trójkątnej twarzy mogą postawić na wygolenie do zera policzków, przy pozostawieniu bokobrodów. W ten sposób uzyskają idealne proporcie, przy jednoczesnym wygładzeniu kątów na twarzy.