• Trwa wizyta Świętego Mikołaja w Poznaniu i okolicach
  • Święty Mikołaj jeździ Volkswagenem ID. Buzz
  • Odwiedziny u leżących w szpitalach dzieci, ale również w wielkopolskich miastach i w instytucjach samorządowych

Poznań, 12 grudnia 2022 r. Od soboty, 10 grudnia, w Poznaniu i okolicach przebywa prawdziwy Święty Mikołaj, który przyjechał z Rovaniemi w Laponii za sprawą zaproszenia od Konsula Honorowego Finlandii oraz Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Święty nie porusza się jednak po Wielkopolsce tradycyjnymi saniami. Jako swój środek lokomocji wybrał w pełni elektrycznego Volkswagena ID. Buzz.

Święty Mikołaj wizytujący dzieci w Wielkopolsce, by dotrzeć do wszystkich, którzy go zaprosili, zamiast sań i reniferów wybrał w pełni elektrycznego Volkswagena ID. Buzz. Święty w Poznaniu przebywa od soboty. Najpierw spotkał się z chorymi na nowotwory dziećmi w Szpitalu Klinicznym im Karola Jonschera, przynosząc im prezenty i mnóstwo radości. Następnie wziął udział w imprezie dziecięcej na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, jeździł po Poznaniu specjalnym świątecznym tramwajem, a w niedzielę spotkał się również z mieszkańcami stolicy Wielkopolski. Chciał jednak odwiedzić również dzieci poza Poznaniem. Jak to zrobić? Oczywiście na pokładzie Volkswagena ID. Buzz!

Już w poniedziałek przed południem, eskortowany przez strażaków ID. Buzz ze Świętym Mikołajem pojawił się w podpoznańskim Buku, gdzie z programem artystycznym wyczekiwały na niego dzieci z tamtejszych szkół i przedszkoli. Następnie elektryczny MPV z ważnym gościem przejechał do Wielkopolskiego Centrum Pediatrii w Poznaniu, w którym Święty spotkał się z przebywającymi tam chorymi dziećmi.

We wtorek Święty Mikołaj Volkswagenem ID. Buzz pojedzie najpierw do Zespołu Szkół Specjalnych dla dzieci specjalnej troski, a później ponownie do Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera, a stamtąd – szybciej niż renifery i wygodniej niż saniami – w ID. Buzzie przejedzie do Gniezna, na spotkanie z dziećmi, władzami samorządowymi i mieszkańcami.

„Święty Mikołaj wybrał do podróży po Wielkopolsce Volkswagena ID. Buzza, co jest dla nas ogromnym zaszczytem!” – mówi Magda Piekarczyk-Olszak, kierownik komunikacji marketingowej i PR Volkswagen Samochody Dostawcze. „Jestem pewna, że wygoda tego samochodu, łatwość jego prowadzenia i wszystkie ekologiczne aspekty związane z elektrycznym napędem świetnie sprawdzą się podczas tegorocznej wizyty Świętego Mikołaja w Wielkopolsce.”