Moda na niecodzienne koloryzacje na dobre zagościła w codziennych stylizacjach. Szare włosy to prawdziwy hit, który pasuje zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Aby mieć pewność, że nasze włosy zostaną odpowiednio ubarwione musimy liczyć się z koniecznością rozjaśniania – tylko na jasnych pasmach szary kolor wygląda perfekcyjnie. Jak zabrać się za farbowanie włosów na szaro i czy każdego taki odcień będzie bezwzględnie pasował? Przekonajmy się! 

Szare włosy krok po kroku 

Szare koloryzacje to niezwykła moda, która sprawdza się u większości młodych ludzi. Pod słowem „szary” kryją się odcienie począwszy od bardzo jasnych, niemal białych pasm, aż do ciemnych, „zakurzonych” włosów. Farbowanie należy rozpocząć od odpowiedniego przygotowania włosów. Jeśli posiadasz ciemne włosy i chcesz uzyskać idealny odcień w najprostszy możliwy sposób, to koniecznie musisz sięgnąć po rozjaśniacz, jeśli jednak na Twojej głowie dominuje bardzo jasny blond to bez trudu zmienisz swój wygląd za pomocą zwykłej, szarej farby. Zabieg farbowania najlepiej przeprowadzić w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Dzięki temu będziemy pewni, że nasze włosy nie ulegną zniszczeniu i będą wyglądały perfekcyjnie. Bardzo często podczas niewłaściwego farbowania ciemnych włosów na szaro w domowych warunkach powstają zielone odcienie, których chyba każdy z nas chciałby uniknąć. 

Szare włosy nie należą jednak do stylizacji, która pasuje każdego. Osoby o chłodnej karnacji nie mają się o co obawiać, połączenie delikatnych rysów twarzy, jasnej cery, niebieskich lub szarych oczu i estetycznej szarości będzie tworzyło zdumiewający efekt. Jeśli jednak jesteś posiadaczem ciemnej, oliwkowej cery to dokładnie przemyśl swoją decyzję – szare włosy w połączeniu z taką cerą mogą tworzyć duży kontrast a końcowa praca nie będzie tak zachwycająca. Również wiek jest bardzo ważny podczas dobierania tej fryzjerskiej stylizacji. Szary odcień na włosach dodaje kilku lat i nieco postarza twarz, dlatego na taki zabieg najczęściej decydują się osoby młode lub o dziecięcych rysach twarzy. 

Nie na stałe, lecz na chwilę 

Jeśli nie jesteś do końca zdecydowana na taką koloryzację i chciałabyś przekonać się jak dokładnie będą prezentowały się Twoje włosy to możesz skorzystać z tymczasowych farb, oferowanych przez renomowane firmy kosmetyczne. Szampon koloryzujący, toner do włosów czy też szamponetka pozwolą Ci zobaczyć efekt, jaki może powstać po właściwej koloryzacji. Te produkty utrzymują się na włosach przez około 2/ 3 tygodnie, a Ty zyskujesz czas na podjęcie ostatecznej decyzji.