Współczesna moda pozwala nam na dużą swobodę i wyrażanie siebie. Obecny widok nawet bardzo dużego tatuażu na naszym ciele już nikogo nie dziwi, a wręcz przeciwnie – malunek staje się ciekawym sposobem interpretacji naszego charakteru. Tatuaż las ma bardzo ciekawą symbolikę, z którą utożsamia się znaczne grono osób. Przyroda, dzikość, zwierzęta, a także matka natura w czystej postaci przemawiają do lekkoduchów i osób pełnych odwagi. Czy taki tatuaż może okazać się dobrym pomysłem również dla Ciebie? Sprawdźmy! 

Tatuaż las – znaczenie zależne od krajobrazu 

Podstawowym znaczeniem tatuażu lasu jest oczywiście chęć wolności i stałe przeżywanie rozmaitych przygód. Las wymaga od nas nierzadko szybkiego myślenia i podejmowania ryzykownych decyzji. Będąc na łonie natury, w nieznanym miejscu rezygnujemy ze swoich doczesnych dóbr i przystosowujemy się do środowiska. Tatuaż o tematyce leśnej może ukazywać nas jako osoby konformistyczne, czyli podatne na zmiany i radzące sobie w każdych warunkach. 

Wyprawa w nieznane to także ogromna odwaga, której z całą pewnością nie powstydzą się posiadacze leśnego tatuażu. Dodatkowe elementy w projekcie mogą mówić więcej o naszej osobowości. Dla przykładu góry umieszczone w tle lasu będą symbolizować wolę walki i chęć wspinania się aż na sam szczyt nie tylko w sferze zawodowej, ale także prywatnej. Jezioro, staw lub strumyk umieszczony w centrum malowidła będzie wskazywał na wewnętrzny spokój i zgodę ze swoim światem. 

Zwierzęta w lesie potrafią ukazywać nam najróżniejsze cechy charakteru. Wilk pośród drzew będzie wskazywał na groźną postawę, ale też silne przywiązanie do swoich najbliższych. Niedźwiedź to wyraz drapieżności i chęci ochrony tego, co najcenniejsze. Drobny lis będzie symbolem, że jesteśmy nie tylko sprytni, ale też potrafimy szybko wybrnąć ze skomplikowanych sytuacji życiowych. Motyw ptaków ponad koronami drzew będzie doskonale wskazywał na chęć wolności i wyrwania się z ogólnie przyjętych ram. 

Tatuaż lasu wcale nie musi zajmować ogromnej powierzchni. Dobry tatuator z powodzeniem stworzy dla nas wzór, który idealnie wpisze się w nasze oczekiwania. Jeśli oprócz powyższych cech kierujemy się w życiu także harmonią, spokojem i ładem to nasz tatuaż lasu może zostać otoczony dopasowaną ramą. W ten sposób pokażemy, że mimo dzikiego charakteru zachowujemy normy, które pozwalają nam wieźć spokojne i ułożone życie. 

Czy któryś z powyższych elementów opisuje Twoją naturę? Jeśli tak to koniecznie dopracuj swój wzór i wyraź siebie poprzez trwałą ozdobę!