Tatuaż na karku jest niezwykle charyzmatyczny i uroczy. Miejsce to nie zawsze jest widoczne na pierwszy rzut oka, a malowidła na nim umieszczone zazwyczaj stanowią element „czegoś większego”, co skrywa się pod ubraniem. Ostatnimi czasy moda na tatuaże znacząco wzrosła i coraz więcej osób – niezależnie od wieku – decyduje się na umieszczenie na skórze rysunku, który będzie przypominał o ważnych chwilach z życia, symbolizował charakter, a także wyrażał indywidualne upodobania. Jaki tatuaż na kark sprawdzi się najlepiej? 

Duży tatuaż na kark 

Mówiąc o tatuażach na tylnym odcinku szyi musimy pamiętać o dwóch rodzajach dzieł. Pierwsze z nich to duże dziary, które na karku mają zaledwie swoja niewielką cząstkę, a główny motyw znajduje się na odcinku łopatek. W takich przypadkach najlepiej sprawdzają się wzory związane z boskością – skrzydła aniołów (bądź zupełnie odwrotnie – demonów), motywy kwiatowe (jako pnącze ciągnące się przez całe plecy aż po kark), daty, ważne cytaty w różnych językach (dużą popularnością cieszą się angielskie, chińskie i japońskie motta), a także elementy związane z książkami, grami, serialami i ulubionymi filmami. Duży tatuaż robi piorunujące wrażenie, a efekt końcowy nierzadko zaskakuje nawet samych wykonawców. Jeśli jednak nie jesteś zdecydowany na zbyt duże dzieło to możesz na początek wypróbować minimalistyczne wzory, które także bywają urzekające. 

Jaki powinien być mały tatuaż na karku? 

Tatuaż niewielkich rozmiarów stanowi doskonałą propozycję dla osób wybierających swój pierwszy wzór. Niewielki rozmiar pozwala na przekonanie się jak wygląda cały proces wykonywania tatuażu, ile kosztuje takie dzieło oraz jaki jest przy tym ból. Minimalistyczne tatuaże są pełne symboliki i dodają pewności siebie nawet bardzo nieśmiałym osobom. W przypadku małego tatuażu świetnie sprawdzi się kompas, znak nieskończoności, delikatne piórko, niewielkie figury geometryczne, oraz krótki napis. 

Oprócz tego dużą popularnością cieszą się minimalistyczne tatuaże 3D. Znaczna część osób wybiera wzór pająka, jako perfekcyjne dzieło umieszczone na szyi. Te niewielkie zwierzęta świetnie prezentują się ukryte pod krótkimi włosami, a także na całkiem odsłoniętej skórze karku. Również króliki, wilki czy tez niedźwiedzie wykonane w trójwymiarze są ciekawym pomysłem, który warto wziąć pod uwagę. 

Przyjęło się, że tatuaż na karku to domena kobiet, jednak obecnie także wiele mężczyzn decyduje się na ten krok. Na początek lepiej zacząć swoją przygodę ze studiem tatuażu od niewielkich rozmiarów malowidła, aby z biegiem czasu móc je powiększyć i zbudować spójną, artystyczną całość.