Plecy stanowią doskonałe podłoże do tatuażu. To duża przestrzeń, która z biegiem lat nie ulega nadmiernej deformacji, dzięki czemu malowidło może zostać w doskonałej kondycji do końca życia. Tak duży plac to także świetna szansa dla tatuatora, który może w jak najlepszy sposób zaprezentować swoje umiejętności. Jeśli planujesz wykonać nowe dzieło właśnie na plecach to koniecznie powinieneś pamiętać o kilku ważnych zasadach. Przy tak dużym obszarze nie możemy liczyć na dzieło przypadku, każdy element musi być dokładnie zaplanowany, a sam tatuaż podzielony na odpowiednie partie. 

Tatuaż na plecach męski – jak się do niego przygotować? 

Tatuaż na plecach męski to niebywała okazja do stworzenia rewelacyjnej dekoracji, która skutecznie wyrazi nasz charakter, a także da szansę na ukrycie niedoskonałości. Jeśli do tej pory wstydziłeś się zdejmować koszulkę na plaży ze względu na swoje kompleksy to z nowym tatuażem możesz o nich całkowicie zapomnieć. Taka ozdoba to także możliwość podkreślenia swoich atutów. Idealnie wyrzeźbione ciało będzie doskonale pasowało do takiej dekoracji. Dzięki odpowiednio dobranemu wzorowi zyskasz zupełnie nowy wizerunek, który z całą pewnością Ci się spodoba. 

Przed rozpoczęciem tatuowania pamiętaj o odpowiedniej pielęgnacji skóry. Zadbaj o to, aby na jej powierzchni nie było żadnych włosów, ani ran. Zadrapania czy strupy mogą uniemożliwić tatuatorowi wykonania rysunku i zmuszą Cię do zmiany terminu. Ponadto dokładnie zaplanuj wzór, który chcesz uwydatnić. Połącz ze sobą podobne motywy i staraj się trzymać jednego typu, dla przykładu – jeśli motywem wiodącym ma być las i góry to dodatkowymi elementami mogą być zwierzęta, jezioro, rzeka, zachód słońca, chmury czy też drobna roślinność. W takim projekcie nie ma miejsca na dodatkowe postacie, napisy czy bóstwa religijne. 

Tatuaż na całych plecach może przyprawić Cię także o niemałą dawkę bólu. Jeśli Twój próg odporności jest niski to poproś tatuatora o znieczulenie, które pomoże Ci przetrwać kilka godzin sesji. Po nim wystarczy, że będziesz cierpliwie czekał na ostateczne efekty. Pamiętaj także o wyborze renomowanego studia tatuażu, który cieszy się mnóstwem pozytywnych opinii i przestrzega wszelkich środków ostrożności. Choć w takim miejscu zazwyczaj terminy są odległe, a ceny odpowiednio dopasowane do umiejętności to jednak zyskujesz pewność, że podczas wykonywania dzieła wszystko pójdzie zgodnie z planem, a Ty będziesz zadowolony. W dobrych studiach tatuażu zazwyczaj duże prace podzielone są na kilka etapów, dzięki nim skóra ma szansę się zagoić a Ty możesz wprowadzić ewentualne poprawki.