Już od dłuższego czasu profesjonalne projektowanie wnętrz zaskakuje nas ciekawymi i praktycznymi rozwiązaniami, które urastają do rangi dzieł sztuki. Nie inaczej jest w przypadku telewizora Samsung The Frame. Niektórzy uważają, że w ich domach telewizor jest zbędnym dodatkiem, który tylko zajmuje miejsce, inni zaś nie wyobrażają sobie wieczora bez ulubionego serialu, czy też filmu na ekranie o doskonałej jakości. Dla tych drugich Samsung przygotował doskonałe rozwiązanie, które pokazuje, że telewizor to nie tylko sprzęt służący do zaspokajania naszej potrzeby relaksu, to także efektowny dodatek wnętrz, który zdecydowanie wpływa na korzyść wystroju. 

Samsung The Frame – informacje 

Myśląc o telewizorze każdy z nas widzi sprzęt zawieszony na ścianie, bądź postawiony na eleganckiej szafce. A co, jeśli obraz z rewelacyjną rozdzielczością można by ustawić na sztaludze? To właśnie The Frame! Nowy sprzęt Samsunga to prawdziwe dzieło sztuki, które zasługuje na szczególne uznanie choćby za pierwsze wrażenie wizualne. Efektowna rama, która otacza ekran sprawia, że urządzenie, służące do rozrywki, prezentuje się niczym dzieło sztuki w najlepszych galeriach i muzeach. Telewizor The Frame możemy zawiesić na ścianie w sposób przylegający lub jak tradycyjny obraz, bądź umieścić go na efektownym stojaku, który swym wyglądem przypomina klasyczną sztalugę malarską. 

Tegoroczny The Frame posiada doskonałą rozdzielczość ekranu, a także specjalny Tryb Sztuka, dzięki której rozróżnienie, czy prezentowane dzieło jest obrazem czy może telewizorem, wymaga dotknięcia. Nawet całodobowe włączenie wybranego obrazu na ekranie telewizora sprawia, że urządzenie jest także niezwykle energooszczędne – to zdecydowanie dobra informacja dla wszystkich tych, którzy marwią się o swoje rachunki. 

Wykorzystywanie The Frame jako klasycznego telewizora jest możliwe dzięki modułowi One Connect. Urządzenie to posiada w sobie pełną elektronikę, a także wszystkie niezbędne złącza, a jego wpięcie w ekran jest niemal niewidoczne dzięki cienkiemu, przezroczystemu przewodowi. Nowy The Frame obsługuje się za pomocą białego, wykonanego z wysokiej jakości materiałów, pilota. Urządzenie obsługowe oprócz klasycznego zmieniania kanałów wyposażone jest w umiejętność pozyskiwania energii zarówno ze światła słonecznego, jak i sztucznego.

Jak na telewizor QLED przystało, Samsung The Frame zapewnia niemal stuprocentowe pokrycie przestrzeni barwnej. Minusem sprzętu pozostaje jednak jasność – choć w trybie sztuka ekran radzi sobie bez zarzutu, to jednak przy normalnym użytkowaniu maksymalna jasność 500 nitów może sprawić, że kolory nie będą zbyt wyraziste. Innym ubytkiem The Frame jest różnica w sposobach oglądania ekranu pod różnymi kątami. Choć Tryb sztuka działa bez zarzutu, to jednak matowa matryca sprawia, że osoby siedzące „na bokach” kanapy i oglądające serial pod kątem mogą zauważyć gorszy kontrast i wyblakłe barwy. 

Zdecydowanie pozytywnym elementem telewizorów The Frame jest dźwięk. Ozdobne ramki umożliwiły producentom umieszczenie w urządzeniu większych głośników niż te, które są dostępne nawet w droższych modelach. Choć dźwięk nie brzmi zupełnie tak jak z kolumn czy profesjonalnych soundbarów, to doskonale radzi sobie w codziennym użytkowaniu. Odtwarzanie dźwięku w technologii 3D również prezentuje się bez zarzutu, więc wszyscy fani prawidziwego kina nie będą czuć rozczarowania. 

Opinie użytkowników o nowym The Frame 

W sieci wystawiono już całe mnóstwo recenzji dotyczących najnowszego modelu Samsung The Frame. W wielu z nich pojawiają się pochwały dotyczące estetyki wykonania, jakości obrazu, a także przystosowania do gier komputerowych (z którymi radzi sobie nienagannie). Inni użytkownicy zwracają uwagę na łatwość w obsłudze a także estetyczne schowanie kabla łączącego ekran z modułem One Connect. To, co pojawia się w większości opinii to stwierdzenie, że nowy sprzęt Samsunga jest prawdziwym dziełem sztuki, które świetnie pasuje do osób ceniących sobie porządek, ład i elegancję. 

The Frame może być świetnym dodatkiem do wielu mieszkań, w których brakuje tej przysłowiowej „kropki nad i”. Doskonale poradzi sobie z obsługą Netflixa, Playera, Xboxa, a także innych dedykowanych sprzętów i platform. Dzięki swojej wszechstronności z powodzeniem poczujemy się jak w kinie oglądając na nim film, lub zamienimy swój dom w galerię sztuki podczas wyświetlania wybranych dzieł. To zdecydowanie gadżet dla osób, które cenią sobie poczucie stylu, estetykę i dbałość o najmniejszy detal.