Jesteś zapalonym fanem wyścigów motoryzacyjnych? Szukasz prawdziwych emocji, których nie zagwarantuje Ci żadna rzeczywista droga? W takim razie Forza Horizon 4 jest właśnie dla Ciebie! Ta nietuzinkowa gra zyskała ogromną sławę na całym świecie, obecnie jej czwarta odsłona jest dostępna dla użytkowników PC- tów, XONE, a także Xbox’ów. Graj samodzielnie lub wspólnie ze znajomymi i poczuj się jak prawdziwy rajdowiec, który z prędkością światła przemierza niezwykłe drogi, stworzone przez Playground Games! 

Nowa rzeczywistość w Forza Horizon 4 

Zarówno w tej odsłonie gry, jak i w poprzednich, mamy do dyspozycji ciekawy świat wyścigów samochodowych. Twórcy rozgrywki oddali w nasze ręce trasy, biegnące po niezwykłym stanie Kolorado, piaszczystym wybrzeżu Morza Śródziemnego, a także Australii, która w tej odsłonie cechuje się niezwykłą kolorystyką i doskonałym odwzorowaniem rzeczywistości. Oprócz tego w FH4 znajdziemy wyścigowy festiwal, biegnący przez urokliwą Wielką Brytanię. Naszym celem w grze jest wybranie odpowiedniego toru i wcielenie się w rolę kierowcy, który zyska sławę i sukces, jaki dotąd był mu nieznany. Czwarta odsłona gry pozwala na modyfikowanie naszego wyglądu. Dzięki ulepszeniom możemy wybrać nowe ubrania, akcesoria, fryzury, a nawet zakupić nieruchomość. 

W nowej wersji gry mamy do dyspozycji potężny garaż, w którym mieści się aż 450 samochodów, gotowych na podbicie kolejnych dróg. Stałe ulepszenia i poprawy sprawiają, że gracz może samodzielnie wybrać pojazd, który doskonale dopasuje się do terenu i panujących warunków atmosferycznych w grze. Prawdziwi koneserzy wyścigów z całą pewnością docenią obecność egzotycznych superaut, samochodów terenowych, a także klasyków, które zmieniły oblicze motoryzacji na przestrzeni lat.  

Oczywiście typowe wyścigi samochodowe to nie wszystko, na czym możemy skupić swoją uwagę. W Forza Horizon 4 możemy brać czynny udział w niezwykłych próbach na czas, a także eventach, podczas których zmagamy się nie tylko z samochodami, ale też z motocyklami i samolotami! Wisienką na torcie są zmieniające się co tydzień pory roku, które mają realny wpływ na rozgrywkę. To właśnie dzięki nim zmienia się także pogoda, długość trwania dnia i nocy, oraz tor. Dzięki jesieni dostrzeżemy mokre drogi, na których powinniśmy zachować szczególną ostrożność, zimą zaś odkryjemy skróty dzięki zamarzniętym jeziorom. 

W tę nietuzinkową grę możemy zagrać samodzielnie, lub wspólnie z czwórką wybranych znajomych. Taka opcja pozwala na stworzenie silnej drużyny, która na wybranym torze będzie cechowała się doskonałą współpracą. W czwartej odsłonie Forza Horizon znajdziemy także funkcję umożliwiająca zapisywanie efektów rozgrywki na chmurze, a także prowadzenie gier cross – platformowych.