Budowanie swojej masy mięśniowej wymaga systematyczności i konsekwencji. Podczas codziennej aktywności fizycznej nie możemy zapomnieć o żadnej partii, bowiem jej pominięcie może doprowadzić do stworzenia karykaturalnej postury. Triceps stanowi jeden z najważniejszych mięśni dla zawodowych kulturystów. To trójgłowy mięsień, umieszczony w ramieniu, który oprócz nienagannego wyglądu gwarantuje nam zwiększenie siły. Triceps jest także bardziej rozbudowany od bicepsa, dlatego też powinniśmy poświęcić mu nieco więcej uwagi. Triceps ćwiczenia wcale nie muszą być skomplikowane, dzięki kilku prostym krokom możesz go ćwiczyć w zaciszu swojego domu. 

Triceps ćwiczenia – to warto sprawdzić! 

Pierwszym ćwiczeniem, które wspomaga rozbudowę tricepsu, są oczywiście pompki. Te klasyczne angażują wszystkie mięśnie ramion, a także pleców. Skutecznie przyczyniają się do rozbudowy górnych partii mięśni i wspierają rozwój kondycji. Aby skupić się głównie na tricepsie powinniśmy wykonywać pompki na poręczach. W zależności od naszych potrzeb możemy zmieniać techniki aktywności fizycznej i dobierać te, które są dla nas najodpowiedniejsze. 

Wykonując pompki zwróćmy uwagę na rozstaw rąk, te powinny być równe szerokości barków. Tułów musi znajdować się w minimalnym pochyleniu, a łokcie nie mogą być skierowane do zewnątrz. Pompki powinny być wykonywane w trzech seriach po około 10/ 12 powtórzeń. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z ćwiczeniami to możesz zdecydować się na około 5 powtórzeń w serii, które z czasem będziesz zwiększał. 

Drugim rodzajem ćwiczenia jest wyciskanie sztangą łamaną. Tę aktywność fizyczną możesz wykonywać w pozycji leżącej lub siedzącej. Ramiona powinny być ustawione na wysokości głowy a ciężar sztangi dopasowany do naszych możliwości. Nie należy narzucać sobie zbyt dużego obciążenia, bowiem może ono doprowadzić do zaangażowania niepożądanych mięśni synergicznych a w skrajnych przypadkach do uszkodzenia mięśnia! 

Leżąc na płasko umieść sztangę nad głową i kieruj ją w stronę karku. W ten sposób rozciągasz triceps i zwiększasz jego objętość. Zaleca się powtórzenie tego ćwiczenia po około 20 razy w jednej serii. Alternatywą dla wyciskania sztangi jest ściąganie liny z wyciągu górnego. Choć mogłoby się wydawać, że to ćwiczenie da się przeprowadzić jedynie na siłowni, to nic nie stoi na przeszkodzie, abyś wypróbował je we własnym domu. Zawieś gumę lub linę na barierce i stojąc w lekkim rozkroku, z wyprostowanymi plecami ściągaj ją aż do miednicy. Staraj się nie odchylać i pracować jedynie stawem łokciowym. Dzięki tym ćwiczeniom zwiększysz objętość tricepsu, a także znacznie poprawisz swoją siłę ramion. Powodzenia!