Vistula jest polską marką odzieżową, która od lat specjalizuje się w projektowaniu wygodnych, eleganckich i przede wszystkim wyprodukowanych z wysokiej jakości tkanin garniturów. Większość kojarzy markę dzięki Robertowi Lewandowskiemu, który od lat jest jej twarzą w mediach, pokazując się zarówno w reklamach jak i poza nimi, właśnie w garniturach tej firmy. Jak w poszukiwaniu idealnego modelu tej marki dla siebie, wybrać ten właściwy? Postawić na styl formalny, casualowy czy modny streetwear?

Vistula garnitury – niepodważalna elegancja

Na początek warto wiedzieć, że oferta Vistuli obejmuje trzy podstawowe stylistyki garniturów męskich. Pierwsza z nich, to klasyka w czystej formie, stworzona na okazje formalne np. biznesowe eventy, ważne spotkania, przyjęcia jubileuszowe itd. Wśród tego typu modeli najlepiej szukać garniturów na szczególne okazje.

Druga, to stylistyka casualowa, która w lekki sposób łączy codzienny „luz” z niepodważalną elegancją. Z jednej strony taki garnitur dobrze jest wybrać do pracy, a z drugiej nie jest on aż tak szykowny, jak np. na bal czy spotkanie wagi narodowej. Po modele tego stylu sięga się najczęściej myśląc „potrzebuję garnituru na co dzień” – takiego, w którym będę się czuł dobrze, który nie będzie krępował ruchów i nie będę w nim wyglądał jakbym się ubrał do kościoła. Oczywiście do duże uproszczenie, ale dobrze obrazuje różnicę między garniturami formalnymi a casualowymi.

Trzecia stylistyka, to tzw. ubrania streetwearowe (street – ulica, wear – ubierać), jak sama nazwa wskazuje, są one jeszcze luźniejsze i nadają się idealnie do korzystania z nich po pracy. Na spacer, do kina, na luźne spotkania, którym nie trzeba dodawać formalnego charakteru, ale i tak strój ma się prezentować dobrze. Wiele osób określa garnitury streatwear jako „zawadiacką nonszalancję”, co powinno ułatwić zrozumienie tego sposobu ubierania się.

Osobno, rozważając wybór garnituru, warto sprawdzić sposób jego szycia, tak, by wybrać materiał i splot idealny do pory roku. Wełniany model będzie znacznie cieplejszy na jesień i zimę, ale latem może być zwyczajnie niepraktyczny!

Vistula garnitur to pomysł na to, by w poszukiwaniu eleganckiej odzieży postawić nie tylko na doświadczoną, polską markę, ale i jej umiejętności, misję i wartości. Firma od lat inspiruje Polaków swoimi niebanalnymi kolekcjami, które w arcyciekawy sposób łączą tradycyjne krawiectwo ze światowymi trendami. Marka jest mistrzem wygody, ale i dba o każdy detal tworzonej przez siebie odzieży. Zaskakuje fasonami i kolorami, a przy tym wcale nie rezygnuje z tego co klasyczne, zawsze piękne i sprawdzone – mimo tego, że świat się zmienia.