Vistula jest jedną z tych marek, która bezwzględnie kojarzy się odzieżą męską o doskonałej jakości. To jednak nie tylko doskonale skrojone garnitury, z których ta marka słynie, ale i eleganckie koszule na każdą okazję. Misją Vistuli jest od lat podsuwanie mężczyznom takich koszul, które sprawdzą się na eleganckich przyjęciach, biznesowych spotkaniach oraz galach, ale i na zwyczajne, codzienne spacery i bardziej luźne okazje.

Vistula koszule na plan! Jak wybrać idealną?

Wybór koszuli od Vistuli dobrze jest zacząć od zastanowienia się nad tym, do czego konkretnie będziemy chcieli ją ubrać. Savoir vivre reguluje tu nie tylko długość rękawa, sposób zapinania mankietu, ale i kolorystykę, która do jednej sytuacji będzie trafiona w dziesiątkę, a do innej wręcz przeciwnie. W dziale Vistula koszule, dostępnym na stronie internetowej firmy, na mężczyznę czekają bardzo praktyczne wskazówki, które pomogą w decyzji. Po pierwsze są to różne rodzaje filtrowania koszul, pozwalające szybko ocenić jaki typ lepiej się sprawdzi przy określonej potrzebie.

Na co zwrócić uwagę?

  • Konkretna okazja = konkretny styl. Koszule dzielą się na 2 typy, formalne i casualowe. Jeśli potrzebujesz takiej na oficjalne okazje, wybierz tylko dział formalne. Casual jest zdecydowanie luźniejszy!
  • Typ sylwetki. Firma określa tu ściśle cztery podstawowe typy męskich sylwetek, dzięki którym można się łatwo zorientować, które koszule będą na nas pasować, a które nie. Slim, Super slim, Regular i Relaxed fit. Każda z kategorii ma osobną listę koszul, które można wygodnie obejrzeć
  • Kolor ma znaczenie! Formalne koszule dostępne są w sklepie w dużej ilości, ale warto zwrócić uwagę również na barwy, które nie będą typowo „biurowe”. To one często pozwalają przełamać mężczyźnie wizerunek „nieczułego sztywniaka”. Vistula pozwala szybko namierzyć różne wzory koszul w czerwieni, fiolecie, różach, zieleni czy tzw. multikolory (bardzo modne!)
  • Faktura materiału tj. gładki (klasyk), geometryczny, w typie jodełki, melanżu, kwiatowym, kropek, prążków, jeansu, pasków czy kraty.
  • Rodzaj kołnierzyka, a jest ich kilka!
  • Typ mankietu czyli czy koszula ma być zapinana na guzik czy spinkę?
  • Długość rękawa. Zasada: na mocno oficjalne okazje, choćby z nieba lał się żar, rękaw musi być długi.
  • Rozmiar – bardzo szeroka, dobrze dopasowana do różnych sylwetek rozmiarówka, łatwo pomoże w idealnym pomiarze

Specjaliści od koszul podkreślają też, że w męskiej szafie powinno się znaleźć przynajmniej kilka modeli. Z długim i krótkim rękawem, na przyjęcia formalne i na luźne okazje. W barwach klasycznych i tych z nutą niepokornego szaleństwa!