• Wspólna inicjatywa Volkswagen Samochody Dostawcze i hotelu Masuria Arte
  • Volkswagen Grand California udostępniony hotelowym gościom
  • Niezapomniane wrażenia po nocy spędzonej w luksusowym kamperze

Poznań, 10 września 2020 r. Dobiegła końca niecodzienna inicjatywa marki Volkswagen Samochody Dostawcze oraz luksusowego hotelu Masuria Arte na Mazurach. Przebywający w hotelu goście mogli obejrzeć i przetestować model Volkswagen Grand California. Zainteresowane osoby mogły spędzić w nim noc na łonie natury.

Samochód udostępniony był przed hotelem przez ponad tydzień. W tym czasie goście mogli z bliska przyjrzeć się praktycznie zaprojektowanej przestrzeni pojazdu i odbyć jazdę testową. Największą atrakcją była jednak możliwość spędzenia nocy w Grand Californii z dala od hotelu, nad brzegiem urokliwego jeziora. Samochód ustawiony był z dala od cywilizacji i konwencjonalnych źródeł prądu. Niezbędną energię elektryczną zapewniały akumulatory i panele słoneczne zamontowane na dachu pojazdu. Noc pod gwiazdami w Grand Californii cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.

„Każdego dnia ktoś z gości hotelu zabierał Grand Californię na biwak nad jezioro i spędzał tam noc” – mówi Mikołaj Matuszewski, kierownik komunikacji marketingowej i PR Volkswagen Samochody Dostawcze. „Najczęściej były to rodziny z dziećmi, dla których noc w kamperze, pod gwiazdami, z dala od hotelu była prawdziwą przygodą. Dorośli natomiast chętnie korzystali też z udogodnień dostępnych w Grand Californii – jak sami później przyznawali – ‘prysznic w kamperze, nad jeziorem i śniadanie na trawie to ogromna przygoda’.”

Na potrzeby gości hotelu Masuria Arte, którzy decydowali się na spędzenie nocy w Grand Californii, kamper był przygotowywany zgodnie z standardami hotelu. Wyposażano go w pościel, ręczniki i kapcie oraz zestaw kosmetyków – niczym w pięciogwiazdkowym hotelu. Dodatkowo na wyposażeniu kampera znajdował się zestaw do przygotowania ogniska.

Produkowany w polskiej fabryce Volkswagena model Grand California jest największym pojazdem kempingowym oferowanym przez markę Volkswagen Samochody Dostawcze. Dla potrzeb turystyki samochód wyposażony jest w część kuchenną z dwupalnikową kuchenką, zlewozmywakiem i dużą powierzchnią roboczą oraz w kompresorową lodówkę z zamrażalnikiem. Znajdziemy tu również łazienkę wyposażoną w prysznic i w toaletę. Wiadomo, że kamper, to przede wszystkim miejsce do spania. I tutaj Grand California znów pozytywnie zaskakuje. Strefa snu przygotowana jest dla czterech osób, a miejsce noclegowe można przygotować na dwóch poziomach: w tylnej części samochodu i na wysuwanym górnym łóżku.

Swobodnie można odpocząć nie tylko w środku, ale i na zewnątrz pojazdu. Rozkładana markiza oraz stół kempingowy z dwoma krzesłami to standardowe wyposażenie tego modelu. Dzięki nim, w kilka minut można stworzyć komfortowy taras na świeżym powietrzu.

Grand California wyposażona może być w szereg udogodnień uprzyjemniających urlopowy pobyt na kempingu. Są wśród nich m.in. będący wyposażeniem standardowym system fotowoltaiczny zapewniający dodatkową energię elektryczną potrzebną np. do zasilania lodówki, oświetlenia czy uruchomienia własnego telewizora. Opcjonalnie, Grand Californię można wyposażyć w klimatyzację postojową 230V czy instalację do odbioru telewizji satelitarnej. Znaleźć tu również można gniazdka USB, gniazdka 230 V i jedno gniazdko 12 V. Dzięki nim, w kuchni łatwo podłącza się czajnik i ekspres do kawy, a smartfony, tablety i laptopy – na przykład w jadalni lub sypialni.

„Powracający z biwaku goście bardzo chwalili sobie wygodę Grand Californii” – dodaje Mikołaj Matuszewski. „Słyszeliśmy wiele głosów zachwalających wygodę miejsc sypialnych, ilość miejsca wewnątrz samochodu, czy przemyślane moskitiery.”

Grand California budziła sporą ciekawość, nawet tych, którzy nie byli zainteresowani noclegiem poza hotelem. Obsługa każdego dnia oprowadzała gości, którzy chcieli sprawdzić, jak wygląda nowoczesny kamper. Pojawiało się wiele pytań dotyczących podróżowania i spędzania wakacji w takim samochodzie. Zainteresowani goście mogli otrzymać w prezencie przewodnik Pascala „Polska na czterech kółkach” stworzony we współpracy z marką Volkswagen Samochody Dostawcze, w którym opisano 22 trasy idealne do podróżowania kamperem po Polsce.

Współpraca Volkswagen Samochody Dostawcze i hotelu Masuria Arte pozwoliła gościom hotelu na spędzenie szczególnego czasu na łonie natury – urządzenie biwaku w wyjątkowo komfortowych war

unkach. Rozwiązania stosowane w Volkswagenie Grand California zachwyciły wszystkich gości, zwłaszcza, że jak sami przyznawali – nikt z nich nigdy wcześniej nie spędził nocy w kamperze.