Wideodomofony są coraz częściej spotykane nie tylko w prywatnych domach jednorodzinnych, ale również w blokach mieszkalnych. Szczególnie marka Urmet jest bardzo chętnie wybierana przez konsumentów w kraju nad Wisłą. Dlaczego wideodomofony tego producenta stają się coraz bardziej popularne? Jakie możliwości oferują? Co zyskasz, instalując u siebie wideodomofon? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w tym tekście. Miłej lektury!

Wideodomofon Urmet – czym jest?

Opisywane urządzenie jest rodzajem zabezpieczenia przed niechcianymi gośćmi oraz sposobem na ułatwienie funkcjonowania bramy wejściowej na posesję czy do apartamentowca. Wideodomofon to rozbudowana wersja domofonu, w której nie tylko słyszymy tego, kto przychodzi do naszego domu/mieszkania, ale także możemy go zobaczyć.

Urządzenie, jakim jest wideodomofon, należy przyrównać do tak zwanego judasza, czyli wizjera, z tą różnicą, że ukazuje przestrzeń oddaloną o kilkadziesiąt metrów. Z tego między innymi powodu wideodomofon Urmet jest wybierany przez użytkowników – poszerza pole widzenia. Czasem nie ma możliwości zerknięcia, kto pojawia się przed bramą, bo na przykład jest to przestrzeń zasłonięta drzewami z ogrodu. Jedyny sposób, by przyjrzeć się temu, kto przychodzi pod posesję, to instalacja wideodomofonu.

Wideodomofon jest bardzo prosty w obsłudze, wręcz intuicyjny. Nawet osoba o braku doświadczenia w obsługiwaniu tego typu urządzeń nie powinna mieć trudności z poprawnym korzystaniem z urządzenia. Standardowy zestaw przewodowy zawiera między innymi panel zewnętrzny montowany w bardzo bliskiej okolicy bramy wejściowej, czy to na posesję domu jednorodzinnego, czy do apartamentowca.

Wideodomofon Urmet i niektóre z jego funkcji!

Współczesne wideodomofony to urządzenia wielozadaniowe. Oczywiście, ich główną funkcją jest obserwacja przestrzeni tuż przy wejściu na posesję, identyfikowaniu osób znajdujących się w polu widzenia urządzenia, ale także otwieranie bramy wejściowej. Dokładnie w ten sam sposób, jakiego używają domofony – poprzez wciśnięcie jednego przycisku, który zwolni blokadę drzwi wejściowych.

Wideodomofon może spełniać także bardziej skomplikowane funkcje w zależności od modelu urządzenia. Sprzęt może więc zostać ustawiony w taki sposób, aby automatycznie robić zdjęcia w momencie, w którym nie będzie odpowiedzi na dzwonek. Inna funkcja to możliwość zostawiania krótkich wiadomości w formie nagrania wtedy, gdy nikt nie odpowiada na przycisk dzwonka. W wielu urządzeniach spotyka się także funkcję przechwytywania zdjęcia w trakcie trwania połączenia wideo.

Każda z funkcji dodatkowych niesie korzyści użytkownikowi wideodomofonu. Po pierwsze: właściciel będzie wiedział, kto był pod jego domem, gdy on był poza nim, bo urządzenie zapisze przychodzące osoby. Po drugie: zapisane na urządzeniu wiadomości będą tym bardziej pomocne, bo nie dość, że właściciel będzie wiedział, kto go odwiedził, ale też od razu dowie się, z jaką sprawą.

Funkcja przechwytywania zdjęcia podczas rozmowy wideo za pośrednictwem wideodomofonu podnosi poziom bezpieczeństwa użytkownika. Jeśli zjawił się ktoś nieznajomy, uwiecznienie jego wizerunku podczas rozmowy będzie banalnie proste.

Wideodomofon Urmet to wartościowe urządzenie do kontroli przestrzeni w pobliżu bramy wejściowej domu bądź apartamentowca. Ma szereg niezwykle pomocnych funkcji, zwiększa poczucie bezpieczeństwa, komfort otwierania bramy, ułatwia kontrolę osób nieznajomych i niemile widzianych. Czy warto go zainstalować? Przemawia za tym szereg argumentów, a stracić można jedynie okazję na bezpieczną posesję i dom!