Zapewne każdy z nas kojarzy nietuzinkową butelkę ziołowo- korzennego likieru Jagermeister. Zielony kolor, połączony z potężnym jeleniem na etykiecie tworzy doskonały efekt wizualny i sprawia, że trunek ten może świetnie sprawdzić się w formie prezentu, a także jako ozdoba barku. Smak alkoholu jest wyrazisty i nie każdemu przypada do gustu, jednak dzięki odpowiednio dobranym składnikom możemy uczynić z Jagermeistera podstawę wieli wyśmienitych napojów na każdą okazję. Przekonaj się jakie są najlepsze połączenia smakowe i wypróbuj je w swojej kuchni! 

Drinki z Jagermeister, o których ciężko zapomnieć 

Drinki z Jagermeister mogą być albo mocne, albo delikatne. Dzięki różnym składnikom możemy dopasować moc natężenia alkoholu, która przypadnie do gustu każdemu. Jednym z mocniejszych trunków jest Count Mast Negroni, jeśli chcemy go przygotować w nieco „lżejszej” formie to możemy dodać większą cześć martini. Do jego przygotowania będziemy potrzebować 50 ml słodkiego martini, 50 ml Jagermeister, 50 ml Ginu, a także kilku kostek lodu (w lżejszej wariacji warto dodać 75 ml martini i 25 ml Jagermeister). Wszystkie składniki umieszczamy w shakerze i wstrząsamy przez około minutę, następnie przecedzamy napój w taki sposób, aby pozbyć się z niego kostek lodu i przelewamy do niskiej szklanki. Gotowy napój możemy udekorować kawałkiem cytryny lub limonki. 

Inną, ciekawą propozycją jest Red Coffe, czyli drink o czerwonej barwie, która powstaje za sprawą grenadyny. To z całą pewnością ciekawa mieszanka smakowa, którą docenią wszyscy koneserzy. Do przygotowania tego napoju będziemy potrzebować 40 ml Jagermeister, 20 ml dowolnej czystej wódki, 40 ml likieru kawowego, 5/6 kropli grenadyny, a także kilku kostek lodu. Przygotowane składniki umieszczamy w shakerze i wstrząsamy. Następnie cedzimy napój, pozbawiając go kostek lodu i przelewamy do szklanki, którą możemy wcześniej przyozdobić crustą, wykonaną z cukru i likieru kawowego. 

Bezapelacyjny smak wakacji to Jager na tropikalnej plaży. Mimo sporej zawartości alkoholu drink jest orzeźwiający i doskonale oddaje smak lata. Do jego przygotowania będziemy potrzebować 30 ml Jagermeister, 30 ml Rumu, 200 ml soku ananasowego, a także kilku kostek lodu. Wszystkie składniki umieszczamy w wysokiej szklance i mieszamy pałeczką. Gotowego drinka możemy ozdobić kawałkiem ananasa lub parasolką. 

Powyższe drinki z Jagermeister stanowią doskonałe połączenia smakowe, których koniecznie musisz spróbować. Przygotuj każdego z nich i wybierz swój ulubiony smak.