Skoki ze spadochronem są bardzo popularne w Polsce, coraz więcej osób decyduje się na spróbowanie swoich sił. Wymaga to oczywiście odwagi, zaprawieni w bojach twierdzą, że na jednym razie się nie kończy. Może w tym być dużo prawdy, w końcu to porządny zastrzyk adrenaliny.
Jak wygląda przygotowanie do skoku?
Szkolenie naziemne jest właśnie pierwszym z elementów skoku ze spadochronem. Od tego powinno się zacząć w każdym profesjonalnym miejscu z takimi rozrywkami. Szkolenie teoretyczne prowadzi doświadczony instruktor spadochronowy, z którym później oddaje się skok w tandemie. To nie tylko możliwość zapoznania się ze wszystkimi zasadami bezpieczeństwa, ale także moment na lepsze poznanie się wzajemnie. Następnie przychodzi czas na drugi etap, czyli odbycie 20-minutowego lotu, podczas którego jest czas na własne przemyślenia i podziwianie pięknych widoków. Jest to ponadto czas, w którym instruktor podpina ochotnika do siebie przy pomocy specjalnych stalowych zaczepów. Oczywiście taka uprząż jest sprawdzana co najmniej 2 razy, a wszystko to dla bezpieczeństwa klienta. Skok ze spadochronem Bielsko Biała to prawdziwe przeżycie, o którym po prostu nie da się zapomnieć do końca życia.
Kolejne etapy skoku
Gdy samolot znajdzie się już na określonej wysokości przychodzi czas na przyjęcie odpowiedniej postawy i opuszczenie pokładu. Taka pozycja jest oczywiście wcześniej wyćwiczona z instruktorem. Kolejnym etapem skoku jest swobodne spadanie z wysokości około 4000 metrów. Pasażer i instruktor mogą od tego momentu rozkoszować się wyjątkowymi widokami, chociaż dla tego drugiego jest to już dobrze znane. Osoba, która po raz pierwszy oddaje taki skok z dużym prawdopodobieństwem wróci w przyszłości, aby to powtórzyć. Na uwagę zasługuje prędkość, z którą się spada, wynosi ona aż około 250 kilometrów na godzinę, a otwarcie spadochronu ma miejsce na wysokości 1800 metrów. Gdy czasza jest otwarta następuje następuje swobodne i spokojne szybowanie. Kamerą na wysięgniku instruktora można to nagrać. Ciekawe jest na pewno to, że pasażer ma również możliwość samodzielnego sterowania spadochronem. Lądowaniem zajmuje się już tylko instruktor, ma on w tym doświadczenie.
Czy istnieją przeciwwskazania?
W celu zapewniania najwyższej jakości usług firmy dające możliwość skoku ze spadochronem dbają o bezpieczeństwo swoich klientów. Dlatego należy wziąć pod uwagę występowanie ewentualnych przeciwwskazań zdrowotnych. Zalicza się do nich między innymi epilepsję, choroby układu krwionośnego, czy nadwaga. Maksymalna waga osoby skaczącej może wynosić 105 kilogramów. Przeszkodą nie jest na pewno lęk wysokości, ponieważ większość osób decydując się na skok ze spadochronem Bielsko Biała ma tę „dolegliwość”. To całkowicie naturalne zjawisko i nie ma potrzeby się tego wstydzić. Dość często po oddaniu skoku okazuje się, że strach ma tylko wielkie oczy, a jego miejsce szybko zajmuje ogromna ekscytacja z nowych doświadczeń. Każdy powinien tego spróbować.