Jednym z ciągle pojawiających się problemów, jeśli chodzi o rynek motoryzacyjny, jest zbyt wysoka emisja spalin do atmosfery. To właśnie z tego powodu producenci szukają różnego rodzaju rozwiązań, które mogłyby ten proces zahamować. To niejednokrotnie może wiązać się ze znacznym obniżeniem mocy pojazdu, co w efekcie nie jest dobrze przyjmowane przez kierowców i właścicieli firm transportowych. Czym jest adblue jak wyłączyć adblue i czy wyłączenie adblue ma jakieś skutki? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć.
- System adblue — w jakim celu dodaje się płynu adblue?
- Zbiornik adblue — co zrobić po wyłączeniu adblue?
System adblue — w jakim celu dodaje się płynu adblue?
Adblue to nic innego jak specjalnie stworzony płyn oczyszczający spaliny. Chociaż można go zatankować na niemal każdej stacji benzynowej, jest to osobny płyn, który należy nalać do wydzielonego zbiornika w samochodzie ciężarowym. Istotne jest, że adblue został stworzony z myślą o samochodach napędzanych na paliwo typu diesel. Podczas jazdy pojazdu niewielkie ilości płynu są wtryskiwane do spalin, w układzie wydechowym. To neutralizuje szkodliwe związki azotu, zamieniając je w amoniak i dwutlenek węgla.
Wielu kierowców wciąż jednak zastanawia się nad wykonaniem czynności, jaką jest wyłączenie systemu adblue. Samo wyłączenie adblue może wiązać się nie tylko z poprawa jakości jazdy, ale również niższą awaryjnością, która pojawia się na desce rozdzielczej w postaci licznych komunikatów, które kończą się przejściem pojazdu w tryb awaryjny.
Zbiornik adblue — co zrobić po wyłączeniu adblue?
Warto zaznaczyć, że z systemu adblue korzystają nie tylko samochody ciężarowe, ale również maszyny rolnicze, jak i maszyny budowlane. Wyłączanie adblue w każdej z wymienionych zajmie zaledwie jedną wizytę w serwisie. Warto jednak się zastanowić co zamiast adblue będzie najlepszym i optymalnym rozwiązaniem. Być może pomocne okażą się różnego rodzaju czujniki i sensory, które będą czuwać nad prawidłową pracą silnika. Jednym z rozwiązań, które z pewnością ograniczy koszt cyklicznego tankowania płynu w pojazdach z silnikiem diesla, są specjalistyczne emulgatory. Skontaktuj się z serwisem i zapoznaj się ze szczegółową ofertą.
Wyłączenie układu adblue może nieść za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim silnie awaryjny układ pozostaje nietknięty. Oznacza to dla kierowcy, przedsiębiorcy, czy rolnika spore ograniczenie kosztów eksploatacyjnych, poprzez usunięcie kosztów serwisowania. Zastanów się nad tym rozwiązaniem i wprowadź nową jakość jazdy.