Ważne wydarzenie tuż tuż, a Ty stale poszukujesz idealnych dodatków do swojego garnituru? W takim razie poniższy artykuł jest właśnie dla Ciebie! Granatowy garnituru uchodzi za uniwersalny strój formalny, jednak o jego odpowiedniej prezentacji decydują starannie dobrane ozdoby. Przekonaj się jaka koszula pasuje do formalnej stylizacji, który krawat prezentuje się najlepiej, czy warto podczas ważnego wydarzenia zakładać zegarek, a także jakie buty nie zaburzą efektu końcowego. 

Granatowy garnitur w otoczeniu dodatków 

Pierwszym i najważniejszym elementem – poza garniturem – jest koszula. Wybierając marynarkę i spodnie w kolorze granatu powinniśmy postawić na jasną koszulę, która stworzy doskonały kontrast. Warto postawić na odcienie bieli i niebieskiego, jeśli jednak szukamy ekstrawagancji to możemy wybrać róż lub szarość. Gdy ranga wydarzenia nie wymaga zanadto formalnego stroju to na spokojnie możemy wybrać koszulę w delikatną kratę, która doda całego stylizacji ciekawego powiewu świeżości. 

Po koszuli przychodzi chwila na dobór odpowiedniego krawatu lub muchy. W tej kwestii warto skupić się na takich kolorach jak czerwień, bordo, fiolet, szary, granat, a także ciemna zieleń. W taki sposób możemy stworzyć elegancki dodatek, który świetnie pasuje do każdej sytuacji. W zależności od tego, co jest bliższe naszemu sercu, możemy wybrać krawat lub muchę. Ten pierwszy element wymaga samodzielnego wiązania i dokładności, drugi zaś bez trudu możemy kupić fabrycznie ułożony, który posiada tasiemkę regulującą obwód na szyi. 

Zegarek do granatowego garnituru zdaje się być absolutną koniecznością. Dzięki temu drobnemu dodatkowi nie tylko możemy kontrolować czas, ale też wyrazimy swoją klasę i elegancję. Podczas wyboru odpowiedniego zegarka należy postawić na minimalizm. Tarcza czasomierza ma całkowicie chować się pod mankietem koszuli, więc jego niewielki rozmiar będzie naszym najlepszym sprzymierzeńcem. Wybierając odpowiedni zegarek zrezygnujmy z bransolet na rzecz eleganckich, skórzanych pasków. W ten sposób dodamy sobie klasy i pewności. 

Odpowiednie buty do granatowego garnituru powinny zostać utrzymane w kolorystyce czerni, a także brązu. Podczas formalnego wyjścia możemy postawić na oxfordy, szyblety oraz klasyczne półbuty, które nie zakłócą całkowitej harmonii stylizacji. Dzięki powyższym radom bez problemu skompletujesz idealne dodatki do swojego garnituru i doskonale wpiszesz się w kanony nadchodzącego wydarzenia. Pamiętaj, aby przed wyjściem na przyjęcie sprawdzić całą stylizację przed lustrem i upewnić się, że wszystko jest w porządku!