W latach 80 XX wieku spodnie z dziurami stanowiły wyraz sprzeciwu wobec ówcześnie panujących schematów. Wiele grup subkulturowych nosiło je, aby wyrazić swój niepokorny charakter i niezależność. Przed rozpoczęciem produkcji takiego stroju, buntownicy samodzielnie wykonywali dziury za pomocą pumeksu czy też nożyczek. Obecnie producenci uczestniczą w swoistym wyścigu dotyczącym jak największego zniszczenia – czy też uatrakcyjnienia – spodni wykonują coraz większe dziury, nie tylko na kolanach, aby wzbudzić ogromne zainteresowanie. W dzisiejszych czasach nie nosimy spodni z dziurami, aby wyrazić swój bunt, obecnie staramy się nadążyć za biegnącą modą. Z czym nosić spodnie z dziurami, aby wyglądać oszałamiająco? 

Spodnie z dziurami i..? Najlepsze połączenia

Najpopularniejsze spodnie z dziurami to oczywiście jeansy. Klasyczny fason, połączony z minimalistycznymi uszkodzeniami może tworzyć ciekawy efekt wizualny i uwydatniać nieposkromiony charakter. Przygotowując swoją stylizację zwróć uwagę na wielkość, oraz kształt dziur. W tym przypadku zbyt duża ilość zniszczeń może sprawić, że Twój wizerunek z modnego zmieni się w niedbały. 

Alternatywą dla zwykłych jeansów są oczywiście czarne spodnie, które świetnie prezentują się w każdej sytuacji. Ich Prosty kształt doskonale sprawdzi się w połączeniu ze skórzaną kurtką, luźną koszulką, trampkami, sneakersami czy tenisówkami. Do tego typu ubioru możesz bez obaw wyposażyć się w koszulę w kratę lub zwykłą flanelę. Dopełnienie takiej stylizacji w chłodniejsze dni może stanowić także gładka czapka, kurtka bomberka czy przeciwdeszczowa parka. 

Dużą rolę odgrywają także minimalistyczne dodatki. Do spodni z dziurami będzie pasował sportowy zegarek, bransoletki rzemykowe, chusty, bandany, a także łańcuszki. Wystrzegać należy się jednak eleganckich dodatków, które w żaden sposób nie stworzą kontrastu z luźnymi spodniami, a jedynie zmienią nasz ubiór w nienaturalny sposób. 

Czego nie nosić do spodni z dziurami? 

Ten rodzaj ubioru traktowany jest jako styl uliczny, który z powodzeniem odnajduje się wśród luźnych koszulek, nieco rozciągniętych swetrów i prostych bluz. Wybierając takie spodnie koniecznie zapomnij o eleganckich koszulach, marynarkach, czy też wizytowych butach. Zbyt poważne elementy ubioru, połączone z luźnym stylem stworzą wyjątkowo nieprzystępny obraz, okraszony niepowodzeniem. Mimo istnienia marynarek sportowych, nie powinieneś ich wybierać dla dopełnienia wizerunku. Spodnie z dziurami stawiają przede wszystkim na luz, a każda próba zmiany ich charakteru może skończyć się fatalnie.