Jesteś w związku i coraz częściej wydaje ci się, że twój mąż nie jest ci wierny? Zdarza się, że takie obawy są całkowicie bezpodstawne.

 Czasem pojawiają się dlatego, że oddaliliście się od siebie i więcej czasu spędzacie osobno. Dzieci, praca, zajęcia dodatkowe – to wszystko może sprawiać, że w związku robi się chłodniej. Nie oznacza jednak, że twój mąż na pewno kogoś ma. 

Zobacz pełne rozwinięcie tematu na: jak zachowuje się osoba, która zdradza?

Jeśli jednak zauważysz niepokojące sygnały, o których piszę poniżej, powinna ci się zapalić przysłowiowa czerwona lampka. Musisz zrobić wszystko, by dowiedzieć się, czy on kogoś ma. To wcale nie musi być skomplikowane. O wiele trudniej jest podjąć decyzję, czy chcesz tkwić w tym związku, czy pójść w swoją stronę. 

Dba o siebie bardziej niż zwykle.

Kiedyś chodził w jednym swetrze kilka dni, a teraz codziennie zakłada coś innego? Dba, by było wszystko było wyprasowane, częściej wrzuca swoje ubrania do prania? 

Oczywiście bardzo możliwe, że szef narzucił mu w firmie nowe standardy, a może sam z siebie chce coś zmienić. Jednak niewykluczone, że robi to dla innej kobiety, o którą musi się starać. 

Chowa telefon i wychodzi podczas rozmów

Teoretycznie w związku nikt nikomu nie zagląda przez ramię podczas pisania SMS-ów. Dobrą praktyką jest też nie przeglądać historii połączeń, czy rozmów. W zdrowym związku partnerzy tego nie robią, ale to kwestia nie tylko kultury, ale również wzajemnego zaufania. 

Jeśli do tej pory telefon męża leżał na komodzie, a nagle chowa go do kieszeni, możliwe, że boi się tego, że jednak go sprawdzisz. Ma wyciszony dzwonek? Może nie chcieć, byś słyszała nadchodzące SMS-y. Gdy zauważysz, że z tygodnia na tydzień takie zachowanie staje się bardziej zauważalne, masz prawo pomyśleć, że małżonek coś ukrywa. 

Dziwne wyjścia i wyjazdy

Oczywiście całkiem możliwe jest, że twój mąż, który nigdy nie wychodził z kolegami na piwo, teraz zacznie to robić. Może pracuje z kimś nowym albo w końcu znalazł wspólny język z tymi, których dotychczas nie traktował jak kumpli. 

Łatwo poznasz, z kim naprawdę się umówił. Przyjrzyj się temu, jak szykuje się do wyjścia, a potem zwróć uwagę na jego zachowanie po powrocie. Opowiada cokolwiek? Ktoś przytoczył jakąś historię, którą chce ci powtórzyć? A może kolega się spóźnił się? Oblał piwem? Im więcej szczegółów, tym większe prawdopodobieństwo, że rzeczywiście wyszedł z kolegami. Jeśli jest nieobecny, być może wraca myślami to spotkania z tą drugą. 

Kasa przestaje się zgadzać

Nawet jeśli nie macie wspólnego konta, możesz poznać, że mąż ma nowe wydatki. Jeśli wcześniej to on płacił za modowe zachcianki córek, a teraz odsyła je do ciebie, być może kupuje sukienki komuś innemu. 

W sytuacji, gdy macie wspólne konto, nie spodziewaj się w historii rozliczeń rachunków z restauracji. Raczej szukaj sytuacji, w których wypłaca większą gotówkę, bo woli nią płacić, zamiast kartą. 

Poczucie winy

Po latach spędzonych z tobą twój mąż może czuć się winny, że doprawia ci rogi. Kwiaty i drobne prezenty bez okazji powinny wzbudzić twoją czujność. 

Mąż mnie zdradza – i co dalej?

Przede wszystkim jeśli nabrałaś pewności, że mąż znalazł sobie kochankę, nie działaj pochopnie. Znajdź kogoś, komu się zwierzysz i poproś o wsparcie. Ani rozwód, ani wybaczenie nie będą dla ciebie proste, ale znasz prawdę i nie musisz dłużej pozwalać na to, by cię oszukiwał.