Uwielbiasz fotografować, ale martwi Cię ciągły brak miejsca na karcie pamięci? A może chciałbyś mieć dostęp do swoich fotografii z dowolnego miejsca na ziemi? Teraz to możliwe! Google zdjęcia umożliwiają przechowywanie Twoich fotografii i filmów, a także odtwarzanie ich w dowolnym miejscu za pomocą jakiegokolwiek urządzenia elektrycznego z dostępem do Internetu. Ta darmowa usługa pochodząca od producenta Google to prawdziwy przełom, który jest dostępny zarówno dla użytkowników Androida, jak i IOSa. Jak korzystać z tej przydatnej aplikacji? Przekonajmy się! 

Zdjęcia google – samodzielnie lub ze znajomymi! 

Oprócz pojedynczych użytkowników zespół Google pomyślał także o przyjaciołach, którzy w łatwy sposób chcą dzielić się wspólnie uchwyconymi chwilami. Na wspólnym koncie każda z zaangażowanych osób może dodawać swoje pliki zdjęciowe i udostępniać je pozostałym osobom. Jeżeli chodzi o kwestię bezpieczeństwa powyższej aplikacji to wygląda ona podobnie jak na Dysku Google. To znaczy, że nasze pliki lądują na serwerach, które mogą zostać przez nas otworzone za pomocą podania prawidłowego loginu i hasła. 

Udostępnianie zdjęć to kolejne udogodnienie, które z całą pewnością docenią wszyscy użytkownicy. Przesyłanie fotografii odbywa się za pomocą jednego prostego kliknięcia, które nie wymaga od nas dodatkowej weryfikacji. Dzięki takiemu rozwiązaniu każdy z nas może w mgnieniu oka stworzyć wirtualną galerię i zwolnić miejsce na swoim telefonie na kolejne ciekawe ujęcia obiektywu. 

Poza tradycyjnym przechowywaniem zdjęć użytkownicy tej aplikacji mają możliwość edytowania fotografii i udostępniania zmienionej formy swoim znajomym. Wśród najpopularniejszych opcji znajdziemy takie możliwości jak obracanie, rozjaśnianie, kadrowanie, a także przycinanie. Do gotowej fotografii możemy dodać odpowiedni filtr, który uczyni z niej zupełnie nowy plik graficzny. 

Inteligentny system pokazuje nam także wspomnienia, czyli zdjęcia, które zostały wykonane dokładnie rok temu o tej samej porze. Dzięki tej funkcji w każdym momencie możemy przywołać do siebie miłe myśli i  poprawić humor znajomym, uwiecznionym na danej fotografii. Aplikacja zdjęcia Google potrafi także samodzielnie stworzyć folder z danego wydarzenia – na przykład z imprezy – i zasugerować nam dodanie wybranych fotografii właśnie do tego miejsca. Ponadto w tym jednym miejscu możemy liczyć także na sugestie asystenta dotyczące poprawy filmów i zdjęć, dzięki którym każdy kard będzie wyglądał perfekcyjnie. Obsługa aplikacji jest intuicyjna – spróbuj zaprzyjaźnić się z nią już dziś!