W 114 miejscach w Polsce powstanie 276 nowych stanowisk do ładowania samochodów elektrycznych. Użytkownicy elektryków już do końca tego roku zyskają 60 nowych lokalizacji i 138 punktów ładowania. To wynik nowo podpisanej umowy między siecią sklepów Stokrotka a Inbalance Grid – dostawcą inteligentnych rozwiązań w zakresie ładowania pojazdów elektrycznych w krajach bałtyckich. Plany obejmują również mniejsze miejscowości.

Lider elektromobilności w krajach bałtyckich rozpoczyna działalność w Polsce

Zielona rewolucja nadchodzi. Przy sklepach Stokrotka w całej Polsce stanie 276 punktów ładowania pojazdów elektrycznych, z czego 138 do końca tego roku. Te ambitne plany są wynikiem umowy partnerskiej z Inbalance Grid – litewskim twórcą inteligentnych rozwiązań w zakresie elektromobilności oraz największym nadbałtyckim operatorem stacji ładowania.

Nowoczesne stacje ładowania w całej Polsce

Nowoczesne stacje ładowania Inbalance Grid zostaną zainstalowane w takich miastach jak Lublin, Wrocław, Warszawa, Łódź oraz w wielu mniejszych miejscowościach. Wiele z tych miejsc obecnie nie posiada tego typu infrastruktury, co stanowi istotną zmianę, ponieważ według oficjalnych danych sieć ładowarek w Polsce koncentruje się głównie wokół największych miast.

Inbalance Grid to nie tylko operator sieci ładowania, ale przede wszystkim twórca autorskiego oprogramowania i wielokrotnie nagradzany projektant sprzętu do energooszczędnego ładowania pojazdów elektrycznych. Firma, założona w 2019 roku, obecnie udostępnia ponad 800 publicznych i prywatnych punktów ładowania w krajach bałtyckich, co czyni ją największym operatorem w regionie.

Współpraca Wzmacniająca Polski Ekosystem Elektromobilności

Współpraca Stokrotki z Inbalance Grid wzmocni polski ekosystem pojazdów elektrycznych i będzie kolejnym ważnym krokiem we wspieraniu kraju w przechodzeniu na zrównoważoną mobilność. Podpisana umowa może uczynić Inbalance Grid jednym z pięciu największych operatorów punktów ładowania w Polsce, a samą Stokrotkę – ważnym ambasadorem elektromobilności.

Jesteśmy zadowoleni, że będziemy mogli wspierać właścicieli pojazdów elektrycznych i inspirować tych, którzy dopiero rozważają poruszanie się takim autem. Już wkrótce przy Stokrotkach powstaną wygodne i łatwe w obsłudze stacje, zintegrowane z popularnymi aplikacjami do ładowania. Dzięki temu klienci zyskają możliwość komfortowego połączenia zakupów w naszych sklepach z ładowaniem pojazdu – komentuje Daria Raganowicz, menadżer ds. PR i komunikacji zewnętrznej Stokrotki

To demonstracja przełomowej technologii w Polsce

Stokrotka postawiła na współpracę z Inbalance Grid ze względu na szybkość realizacji projektu oraz innowacyjność i bezpieczeństwo oferowanych rozwiązań. Zaprojektowane przez firmę sprzęt i oprogramowanie posiadają międzynarodowe certyfikaty oraz są opatentowane w UE. Inbalance Grid oferuje swoim partnerom szeroki zakres integracji oraz bezproblemową obsługę użytkownika.

Jak podkreślają przedstawiciele firmy, ich celem jest świadczenie niedrogich i wygodnych usług ładowania, dostosowanych do potrzeb kierowców. Prezes spółki, Simonas Stankus, zapewnia, że partnerstwo ze Stokrotką będzie oznaczało wprowadzenie przełomowej technologii w Polsce i początek wspólnego rozwijania elektromobilności w kraju.

Stokrotka zaufała naszym technologiom, gdyż nasze unikalne rozwiązania w zakresie równoważenia mocy oparte na chmurze oraz płynna integracja z systemami zarządzania budynkiem i wewnętrznymi systemami biznesowymi zapewniają korzyści zarówno dla naszych partnerów, jak i klientów końcowych. Ponadto nasz projekt jest zorientowany na skalowalność, więc bez problemu dostosuje się do rozwoju rynku w przyszłości” – wyjaśnia Simonas Stankus.

Wejście Inbalance grid na polski rynek to jeden z kluczowych kroków Inbalance grid w realizacji misji, jaką jest napędzanie rozwoju elektromobilności w Europie Środkowo-Wschodniej.

Fot. i oprac. na podst.: mat. prasowe Inbalance grid