Praktyczne dodatki w samochodzie to nie tylko wieszaki na zakupy, dzielone i składane oparcie kanapy, czy przydatna w codziennej eksploatacji klimatyzacja. To również przemyślane detale, które każdego dnia ułatwiają obcowanie z samochodem. Proste tankowanie, szybkie i bezobsługowe pozbywanie się szronu czy lodu z przedniej szyby, ochrona lakieru – to tylko niektóre z czynności, przy wykonywaniu których pomocne okazują się praktyczne rozwiązania stosowane w wybranych modelach Forda.

  • Jak przewieźć brudny lub mokry sprzęt sportowy? Jak uchronić się przed zatankowaniem niewłaściwego paliwa? Jak uniknąć skrobania przedniej szyby w mroźny poranek? Ford ma na to praktyczne rozwiązania.
  • Wyposażenie wielu modeli Forda obejmuje systemy, które ułatwiają codzienną eksploatację auta. Wszystko po to, aby zarówno podróże do pracy, jak i dalekie wycieczki z całą rodziną były łatwiejsze i przyjemniejsze.
  • Door Edge Protector to z jednej strony bardzo proste, a z drugiej bardzo skuteczne rozwiązanie, które zabezpiecza nie tylko krawędź drzwi w wielu modelach Forda, ale również chroni lakier auta zaparkowanego obok.

Aktywna osłona krawędzi drzwi

Każdy zna tę sytuację. Pośpiech, nieuwaga, roztargnienie lub rozbawione dzieci, które nie mogą doczekać się wizyty w kinie. Szybkie, zbyt mocne otwarcie drzwi i… uszkodzony lakier, wgniecenie w aucie, które jest zaprkowane obok oraz – co za tym idzie – sporo kłopotów. Czasami wystarczy silniejszy podmuch wiatru, który samodzielnie otwiera drzwi o kilka centymetrów zbyt mocno i problem gotowy. Aktywna osłona krawędzi drzwi – Door Edge Protector – pozwala uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. Po otwarciu drzwi nakładka zabezpieczająca wysuwa się natychmiast i zapewnia ochronę lakieru na krawędzi drzwi Forda oraz zapobiega wgnieceniom w karoserii samochodu zaparkowanego obok. Proste, a niezwykle skuteczne rozwiązanie, dostępne jest w Fordzie Fiesta, Focus i Kuga.

Ford MegaBox

Ford Puma oferuje największy w swojej klasie bagażnik, o pojemności aż 457 l. Nie jest to jednak typowy bagażnik, jak w innych samochodach. Przestrzeń ładunkową wyposażono w innowacyjny schowek – MegaBox, który mieści się pod podłogą bagażnika i ma pojemność 80 litrów. Zapewnia on nie tylko dodatkową przestrzeń ładunkową, ale także umożliwia przewożenie przedmiotów o wysokości do 115 cm. Również mokrych i brudnych – MegaBox ma wodoodporną powłokę i korek spustowy na dnie, dzięki czemu schowek można szybko i wygodnie umyć. To idealne miejsce na przewiezienie mokrych butów, doniczki z roślinami lub zabłoconego sprzętu sportowego.

Podobną funkcję pełni przedni bagażnik całkowicie elektrycznego Mustanga Mach-E (tzw. Frunk), w którym można przewozić zabłocony sprzęt sportowy, czy wilgotne ubrania.

Funkcja MyKey – dla spokoju ducha

Pożyczasz auto dziecku, które właśnie zrobiło prawo jazdy lub znajomemu i chcesz mieć kontrolę nad samochodem? Technologia Ford MyKey umożliwia zaprogramowanie i przypisanie do kluczyka pewnych parametrów. Można, na przykład, zdefiniować prędkość maksymalną oraz maksymalną głośność systemu audio, ustawić porzypomnienie o zapięciu pasów czy uniemożliwić dezaktywację systemów wspomagających bezpieczeństwo itp. Funkcja ta jest dostępna we wszystkich osobowych modelach Forda.

Cisza i spokój we wnętrzu dzięki układowi Active Noise Control

Wiele osób marzy o tym, aby po wyjściu z pracy wsiąść do auta i odciąć się od otoczenia. Relaks i spokój będą jeszcze lepsze w modelach Forda wyposażonych w system aktywnej redukcji hałasu. Układ Active Noise Control zaprojektowano w celu zminimalizowania hałasu, który dociera do kabiny. Trzy ukryte mikrofony wychwytują hałas w tle. Następnie jest on tłumiony za pomocą odwróconych fal dźwiękowych, które są emitowane przez głośniki systemu audio. Jeśli podczas podróży samolotem ktoś korzystał ze słuchawek z funkcją aktywnej redukcji hałasu, doskonale wie, jak znacząco podnosi ona komfort akustyczny. Układ Active Noise Control dostępny jest Fordzie S-MAX.

Ford Easy-Fuel – i tankowanie jest jeszcze prostsze

Kolejne niezwykle ciekawe i przydatne rozwiązanie to wlew paliwa Ford Easy-Fuel. Jeśli często podróżuje się różnymi autami, wyposażonymi w silnik benzynowy lub wysokoprężny, wystarczy pośpiech lub brak uwagi, aby zatankować niewłaściwe paliwo. Skutki takiej pomyłki mogą być bardzo kosztowne. Dlatego modele Forda są wyposażone w system Easy-Fuel. Zatankowanie niewłaściwego paliwa jest praktycznie niemożliwe, gdyż do wlewu paliwa pasuje tylko jeden pistolet dystrybutora. Ponadto, wlew paliwa Ford Easy-Fuel jest bezkorkowy, dzięki czemu podczas tankowania nie grozi pobrudzenie rąk o tłusty korek. To sprytne rozwiązanie dostępne jest we wszystkich osobowych Fordach.

Podgrzewana przednia szyba „Quickclear”

Za oknem siarczysty mróz, a w perspektywie kilkunastominutowe skrobanie zamrożonej szyby. Z podgrzewaną przednią szybą walka z lodem to przeszłość. Wystarczy nacisnąć przycisk, a niewidoczne przewody grzewcze sprawią, że po kilkunastu sekundach łatwo można usunąć lód z szyby i ruszyć bezpiecznie w drogę. Podgrzewana przednia szyba dostępna jest wszystkich osbowych Fordach.

– To tylko niektóre z praktycznych rozwiązań w naszych modelach – powiedział Piotr Pawlak, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska. – Jeśli ktoś często podróżuje, z pewnością doceni wielokonturowe fotele z funkcją masażu, które są w wyposażeniu niektórych modeli np. w naszych SUV-ach – Puma czy Explorer. Z kolei, duże rodziny docenią elektryczne i bezdotykowe otwieranie bagażnika, które sprawdza się podczas dużych zakupów. Niezwykle wygodnym rozwiązaniem jest przedni bagażnik w Mustangu Mach-E (tzw. Frunk), w którym można łatwo przewieźć mokre rzeczy czy ubłocone buty. Rodziny z małymi dziećmi oraz miłośnicy zwierząt polubią zdejmowane pokrowce na fotelach w Pumie. W Fordzie uważamy, że użytkowanie samochodu powinno być łatwe i przyjemne, stąd tak wiele prostych, ale jednocześnie niezwykle praktycznych rozwiązań, które znajdują zastosowanie w życiu codziennym – dodał Piotr Pawlak.