Inteligentne zegarki stanowią podstawowe wyposażenie u coraz większej grupy osób. To właśnie one pozwalają nam monitorować stan zdrowia, liczyć kroki i spalone kalorie, a także… wychodzić z domu bez telefonu! Nowoczesne oprogramowania bez trudu odbierają wszystkie nadchodzące do nas wiadomości i pokazują je na małym ekranie. Za pomocą takich urządzeń możemy też obsługiwać budzik, odtwarzacz muzyki, kalendarz i wiele innych. Jaki smartwatch kupić, aby móc cieszyć się jego długim użytkowaniem i na co zwrócić uwagę przed zakupem? 

Jaki smartwatch kupić do telefonu? 

Pierwszą ważną kwestią, którą koniecznie musimy wziąć pod uwagę jest system oprogramowania inteligentnego zegarka. Obecnie na rynku wyróżniamy cztery systemy : WearOS, iOS, Tizen, WearOs by Google. Dlaczego ten parametr powinien być dla nas najważniejszy? To proste! Bez wyboru odpowiedniego oprogramowania nie będziemy mogli połączyć się z telefonem lub funkcje zegarka będą znacznie ograniczone. Niemal wszystkie dostępne systemy możemy znaleźć w różnych przedziałach cenowych i wybrać urządzenie, które najlepiej odpowiada na nasze potrzeby. 

W dalszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na funkcje, oferowane przez smartwatch. Jeśli naszym celem jest stałe monitorowanie stanu zdrowia to skupmy się na modelu, który oferuje wykonywanie ekg, pomiar ciśnienia, pomiar poziomu natlenienia krwi, poziom stresu, analizę snu i inne. W ten sposób będziemy mieć stałą kontrolę nad ważnymi dla nas informacjami, a w razie niepokojących wyników inteligentny zegarek wyświetli alert. Wiele inteligentnych modeli posiada także funkcje monitorujące ilość wypijanej wody, a także śledzenie cyklu menstruacyjnego.

Osoby uprawiające sport mogą wybrać smartwatche, które posiadają funkcje związane z aktywnością fizyczną. To właśnie w takich modelach znajdziemy tryby aktywności, różne plany dotyczące treningów, a nawet przypomnienia o zaległych aktywnościach. Oprócz tego sportowcy mogą sprawdzać ilość przebytych kroków, spalonych kalorii, pokonanych pięter, a także przemierzony dystans. W ten sposób nasza kondycja jest pod stałą kontrolą. 

Ostatnimi ważnymi punktami jest wielkość zegarka i czas jego działania bez ładowania. Jeśli zależy Ci na małym i estetycznym zegarku, który spokojnie wytrzyma bez ładowania cały dzień to zdecyduj się na mniejszy model. Taki smartwatch będzie lżejszy i praktyczniejszy dla „małych” nadgarstków. Inteligentne zegarki z dużą tarczą świetnie sprawdzą się u mężczyzn. Wyróżniają się nieco wyższą wagą, jednak są w stanie wytrzymać bez ładowania nawet kilka dni.