Instruktor piłki nożnej powinien być osobą cierpliwą, odporną na presję, komunikatywną i charyzmatyczną. Masz właśnie te cechy i od dzieciństwa pasjonujesz się grą na boisku? W takim razie jedynym słusznym rozwiązaniem jest zapisanie się na kurs na instruktora piłki nożnej, dzięki któremu zyskasz możliwość zamiany swojej wieloletniej pasji w dodatkowy zarobek lub pracę na pełny etat.

Marzysz o pracy instruktora piłki nożnej? Wybierz kurs

Jednym z najłatwiejszych sposobów na zostanie instruktorem piłki nożnej jest zapisanie się na kurs. O czym mowa? To swego rodzaju szkolenie, po którym otrzymuje się tytuł instruktora sportu o specjalizacji – piłka nożna.

Sam kurs na instruktora piłki nożnej jest prowazony zgodnie z:

  • ustawą o prawie oświatowym,
  • rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej,
  • Rozporządzeniu Ministra Edukacji i Nauki.

Czy jest jakiś haczyk? Jest nim wymóg, który muszą spełnić wszyscy uczestnicy kursu. Kursanci muszą mieć ukończoną szkołę średnią i zawodową, a co za tym idzie – być pełnoletni.

Warto mieć też na uwadze, że kurs na instruktora piłki nożnej jest podstawowym szkoleniem, na którym twoja edukacja nie musi się zakończyć. Jeżeli chcesz się dalej rozwijać, to możesz zapisać się na kurs trenera klasy I lub klasy II.

Instruktor piłki nożnej po kursie w praktyce – co warto wiedzieć?

Co warto wiedzieć o kursie, zanim się na niego zapiszesz? Przyszły instruktor piłki nożnej, jak już wspomnieliśmy, uczy się z materiałów dydaktycznych przygotowanych zgodnie z rozporządzeniami i ustawą o prawie oświatowym. W programie znalazły się ogólne informacje – fizjologia wysiłku fizycznego, podstawy anatomii, biomechaniki i fizjologii człowieka czy żywienie i dietetyka w sporcie – oraz część specjalistyczna. W tym module uczestnicy poznają podstawy gry w piłkę nożną, techniki gry i treningu piłkarskiego oraz przepisy. Przerobienie całego materiału zajmuje zazwyczaj 7-8 dni, jednak aktywni uczestnicy kursu na instruktora piłki nożnej będą w stanie ukończyć go nawet w ciągu 2-3 dni.

Po ukończeniu kursu instruktor piłki nożnej może poszukać pracy nie tylko w Polsce, ale także w pozostałych krajach Unii Europejskiej. Zatrudnienie można znaleźć np. w:

  • ośrodkach kultury,
  • ośrodkach sportu i rekreacji,
  • klubach sportowych,
  • klubach rekreacyjnych,
  • klubach komercyjnych,
  • związkach sportowych.

Kurs na instruktora piłki nożnej – gdzie się na niego zapisać?

Jeżeli chcesz zostać instruktorem piłki nożnej, to zapisanie się na kurs jest najlepszym wyborem. Dzięki niemu w szybki i wygodny sposób zdobędziesz wiedzę i umiejętności potrzebne do znalezienia legalnej pracy. Gdzie się na niego zapisać? Wszystko zależy od tego, w jakiej formie planujesz go ukończyć. Polecamy ci np. kurs instruktora piłki nożnej online organizowany przez Polską Akademię Kultury i Sportu, która ma status instytucji oświatowej. Placówka ma uprawnienia niezbędne i do prowadzenia samego kursu, i do wydawania absolwentom dokumentacji zgodnej z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki.

Artykuł sponsorowany