Obecnie prawie każdy z nas ma swój własny samochód. Używamy go do przemieszczania się w miejsce pracy, wyjazdu na zakupy, wycieczki, a także w inne miejsca. Na co dzień nie zastanawiamy się tak nad wartością naszego pojazdu, jak nad jego sprawnością mechaniczną i wyglądem zewnętrznym. Choć ten środek transportu jest dla nas niezwykle powszechny, to jednak istnieją na świecie egzemplarze, warte prawdziwą fortunę. Najdroższy samochód świata budzi podziw wśród wszystkich fanów motoryzacji na całym globie. Jego wygląd, prędkość, a także bijący od niego luksus zapiera dech w piersiach. Który pojazd zasłużył sobie na miano najdroższego i dlaczego? 

Jak wygląda najdroższy samochód świata? 

Oglądając najdroższe samochody na świecie możemy dostrzec zdecydowanego lidera, który nieustannie znajduje się na pierwszym miejscu we wszystkich rankingach. Jest nim Bugatti La Voiture Noire, który uchodzi za współczesną wersję legendarnego Type 57 SC Atlantic, produkowanego w latach 1936 – 1938.  Według producentów tego mechanicznego cuda jego budowa bazuje na sławnym Chironie, choć jedynym podobieństwem zdaje się być napęd. Pod maską Bugatti znajduje się nietuzinkowy ośmiocylindrowy silnik quad – turbo W16, cieszący się mocą 150 koni mechanicznych. Jego maksymalny moment obrotowy oscyluje na poziomie 1600 Nm. 

Bryła najdroższego Bugatti La Voitue Noire prezentuje się niezwykle sportowo. Drapieżny przód doskonale dodaje charakteru całemu pojazdowi, perfekcyjnie dopracowane oświetlenie sprawia, że auto nabiera nietuzinkowego wizerunki. Opływowy kształt zdecydowanie sprawia wrażenie ogromnej prędkości, a ogromne koła dopełniają całość w najwyższym stopniu. Wewnątrz pojazdu znajdziemy mnóstwo technologii, która przyszłemu nabywcy zdecydowanie uprzyjemni jazdę i sprawi, że poczuje on prawdziwy luksusu. 

Cena najdroższego samochodu na świecie 

Bugatti La Voiture Noire to jedyny egzemplarz samochodu na całym globie i zostało sprzedane za zawrotną sumę 19 milionów dolarów. W przeliczeniu na polską walutę to około 73 miliony złotych. Oprócz tego modelu w czołówce najdroższych samochodów znajdziemy takie pojazdy jak: 

  • Rolls – Royce Sweptail wart 13 milionów dolarów;
  • Bugatti Centodieci w cenie 9 milionów dolarów; 
  • Bugatti Divo za 5 800 milionów dolarów; 
  • Lamborghini Veneno Roadster kosztujące 3,8 milionów dolarów; 
  • McLaren P1 LM w cenie 3,6 milionów dolarów; 
  • Ferrari Sergio Pininfarina warte 3,4 milionów dolarów; 
  • Aston Martin Valkyrie za który należy zapłacić 3,2 milionów dolarów;
  • Koenigsegg Jesko kosztujące 2,8 milionów dolarów

Jeśli jesteście fanami szybkich samochodów ale nie koniecznie chcecie wydać kilka milionów aby się nimi przejechać. Zachęcamy do zapoznania sie z ofertą prezentmarzen.com aby móc przejechać się Ferrari F430.