Bedoes, założyciel zespołu 2115 Gang, to najpopularniejszy reprezentant rapu młodego pokolenia. Artysta ma na swoim koncie współpracę m.in. z Taco Hemingway’em, Quebonafide, Solarem, Białasem, Blachą, Lankiem czy Young Multi. Jego album Opowieści z Doliny Smoków sprzedał się w ponad 90 tys. egzemplarzy, uzyskując status potrójnej platynowej płyty. Jeśli jesteście ciekawi, jakie były początki kariery muzycznej Bedoesa, czytajcie dalej.

Kim jest Bedoes? [wiek, kariera muzyczna]

Bedoes, a właściwie Borys Przybylski, urodził się 21 kwietnia 1998 roku w Bydgoszczy. Dzieciństwo spędził na osiedlu Bartodziej. Dorastał bez ojca, zajmowała się nim matka i babcia.

Edukację zakończył już w gimnazjum, skupił się na muzyce. Pierwsze nagrania stworzył w wieku 13 lat, a 2 lata później nagrał pierwsze mixtape’y: Ganesha’s Blessing, Gucci Watch, Najgrubszy z najmłodszych, Anubis’s Throne i FR$HTILLIDIX. W 2014 roku wraz z 2115 wypuścił maxtape TBK (To Bartodzieje Ku*wo), który wydany został w limitowanym nakładzie 50 szt. Po latach krążek trafił na listę Najdroższych i najtrudniej dostępnych płyt w polskim rapie. W 2016 roku raper podpisał kontrakt z wytwórnią SB Maffija.

Bedoes – albumy studyjne

W 2017 roku ukazał się debiutancki album studyjny Bedoesa, zatytułowany Aby Śmierć Miała Znaczenie, który został bardzo dobrze przyjęty w środowisku i przez krytykę. Album dotarł na szczyt oficjalnej listy sprzedaży – OLiS i rozszedł się w ponad 3 tys. kopii. W kolejnym roku na rynku pojawił się drugi album studyjny Bedoesa Kwiat polskiej młodzieży, który również dotarł do 1. miejsca oficjalnej listy sprzedaży OLiS, sprzedając się w ponad 30 tys. egzemplarzy, co dało mu status platynowej płyty.

W 2019 roku na listach polskich przebojów zagościła piosenka, która powstał we współpracy Bedoesa z braćmi z Golec uOrkiestra i Gromee Górą Ty. Chwilę później premierę miał trzeci studyjny album rapera Opowieści z Doliny Smoków, który sprzedał się w ponad 90 tys. egzemplarzy, uzyskując tym samym status potrójnej platynowej płyty. Tego samego dnia na rynku pojawiła się epka 2119, która była owocem współpracy Bedoesa z Lankiem.

W 2021 roku ukazał się czwarty studyjny album artysty Rewolucja Romantyczna, który sprzedał się w ponad 60 tys. egzemplarzy i uzyskał status podwójnej platynowej płyty.

Bedoes — dziewczyna

Raper związany jest aktualnie z Roksaną Kwiatkowską o pseudonimie Roxy, która przez 8 lat związana była wcześniej z Quebonafide.

Bedoes – Instagram

Bedoes nie jest aktywny na Instagramie, jednak jego konto @bedoes2115 obserwuje ponad 813 tysięcy użytkowników tego serwisu.