ReTo jest jednym z najpopularniejszych raperów młodego pokolenia na naszym rynku, a jego utwory podbijają scenę rapową. Na scenie muzycznej zadebiutował już w wieku 16 lat, ale jego kariera nabrała tempa w ciągu ostatnich 4 lat. Co wiemy na temat ReTo? Poniżej znajdziecie informacje na temat życia prywatnego oraz muzycznego rapera.

Kim jest ReTo?

ReTo, a właściwie Igor Bugajczyk urodził się 23 kwietnia 1995 roku w podwarszawskim Piastowie. Raper ma 180 cm wzrostu. Wychowywała go samotnie matka. Chłopak w dzieciństwie przejawiał problemy behawioralne, a w młodości nie stronił od używek, i to m.in. te przeżycia zawarte są w pierwszych tekstach jego piosenek.

W 2014 ReTo wypuścił pierwszy mixtape MOONLIGHT, a w 2015 roku do sieci trafił utwór Minotaur, który zapowiadał jego mixtape DAMN. I to własnie ta płyta otworzyła mu drogę do muzycznej kariery.

Największą rozpoznawalność przyniósł mu utwor Bossman, który bije rekordy popularności na YouTube, a także wystep w akcji Popkillera Młode Wilki 2017. Nie bez znaczenia była również współpraca z Quebonafide — ich wspólny utwór Half Dead stał się hitem wśród polskich słuchaczy rapu.

ReTo — charakterystyczne oczy

Znakiem rozpoznawczym ReTo jest charakterystyczne oko, które wygląda, jakby było sztuczne. Fani rapera przez długi czas zastanawiali się, czy stracił je on w wypadku. Okazuje się jednak, że są to tylko soczewki, które artysta nosi na jednym albo na obu oczach, po to, aby wykreować swój mroczny wizerunek.

ReTo — albumy muzyczne

W 2017 roku pojawił się pierwszy singiel ReTo Tonight, którym raper zapowiedział wydanie debiutanckiego albumu. Premiera płyty K R U K odbyła się 10 listopada 2017 roku. W tym samym czasie raper ruszył w swoją pierwszą trasę koncertową o nazwie #EDITTOUR.

W kwietniu 2018 roku pojawił się singiel artysty rrcum, który był zapowiedzią wydania nowej płyty. Miesiąc później pojawił się kolejny singiel UA, a stworzony do niego teledysk ma aż 86 milionów wyświetleń na Youtubie (dane z lipca 2021). Nowa płyta artysty BOA miała premierę 29 czerwca 2018 roku i zajęła 1. miejsce Polskiej listy przebojów – OLiS. ReTo, rozpoczął też współpracę z Borixonem, z którym nagrał płytę Borixon. Miała ona premierę w kwietniu 2020 roku.

W październiku 2021 premierę miała najnowsza płyta ReTo W samo południe.

ReTo — Big star

Przez pewien czas ReTo pracował w sklepie odzieżowym Big Star. Jeden z fanów wrzucił do sieci zdjęcia rapera w trakcie pracy, co wywołało fale hejtu oraz prześmiewczych komentarzy. Artystę krytykowano również za fakt, że w teledyskach kreuje się na bogacza, a gdy w rzeczywistości musi dorabiać, pracując w sklepie. Na wszystkie te komentarze ReTo odpowiedział w tekście piosenki Big Star.

ReTo Instagram

ReTo posiada konto na Instagramie. Znajdziecie go tam pod nazwą @reto_synku. Aktualnie profil rapera obserwuje 546 tysięcy użytkowników tego serwisu.