Smolasty to wokalista tworzący muzykę z pograniczu R&B,popu i rapu, którego piosenki mają dziesiątki milionów wyświetleń na Youtubie, a jego utwory m.in. Uzalezniony, Fake Love, Jestem, Byłem, Będę podbijają radiowe listy hitów. Niedawno artysta sprawdził się w nowej roli — nana Fame MMA zadebiutował w okrągłej klatce, tym samym udowadniając fanom, że przeszedł na zdrową ścieżkę życia. Co jeszcze wiemy na temat muzyka? Poniżej znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje na temat Smolastego.

Kim jest Smolasty ? [wiek, kariera muzyczna]

Smolasty, a właściwie Norbert Smoliński, urodził się 27 sierpnia 1995 roku w Warszawie. Wychował się na warszawskim Bródnie, gdzie uczęszczał do szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum. Raper ma 182 centymetry wzrostu.

Rapem i muzyką fankową interesował się już jako nastolatek, założył nawet zespół funkowy, w którym grał na gitarze. W późniejszych latach zafascynował się muzyką lat 60. i 70. oraz twórczością artystów, takich jak Chris Brown czy Omarion. Był współproducentem i współtwórcą muzyki na minialbum Kaza Bałagane Lot022 z 2015.

Na scenie muzycznej zadebiutował w 2014 roku utworem 21 Pesos na albumie Pabla Novacciego, Galactico,, a w 2016 gościnnie pojawił się gościnnie na singlu Znowu nie ma jej nagranym z duetem producenckim MXF.

W 2016 roku ukazał się debiutancki mixtape Smolastegi Mr Hennessy oraz singel Jestem, byłem, będę. W 2017 roku został jednym z członków projektu producenckiego Młode Wilki Popkillera 5. Z zespołem nagrał i wydał płytę studyjną Popkiller Młode Wilki 5, a teledysk do singla Dla nas, który promował płytę, uzyskał wynik ponad 18 milionów wyświetleń na YouTubie. W tym samym roku Smolasty wydał solową EP-kę, zatytułowaną Jestem, byłem, będę, a także wypuścił mixtape Los.

W 2018 roku raper otrzymał nominację do Nagrody Muzycznej Fryderyk w kategorii muzyki rozrywkowej za Fonograficzny debiut roku. W tym samym roku odbyła się premiera płyty Fake Love, która trafiła na 7. miejsce na liście pięćdziesięciu najlepiej sprzedających się albumów w Polsce. W lutym 2019 Smolasty odebrał złotą płytę za sprzedaż albumu.

Smolasty — dziewczyna

Przez wiele lat Smolasty związany był z blogerką modową Honoratą Skarbek. Jakiś czas temu para jednak rozstała się, a z Instagrama obojga zniknęły wspólne zdjecia. Skarbet związała się z 5 lat młodszym chłopakiem, a o nowy związku Smolastego na razie nic nie wiadomo.

Smolasty — walka MMA

W październku 2021 na Fame MMA 11 Smolasty zadebiutował w okrągłej klatce. Raper walczył z wokalistą disco-polo – Piotrem „Miłym Panem” Kołaczyńskim. Smolasty przegrał pojedynek w pierwszej rundzie poprzez poddanie werbalne.

Smolasty — Instagram

Smolasty widnieje na Instagramie pod nazwą @smolasty. Aktualnie profil rapera obserwuje 337 tysięcy użytkowników tego serwisu.