• dwa unikatowe egzemplarze ID. Buzza „Obi-Wan Kenobi”, inspirowane serialem o tym tytule zostały zaprezentowane podczas corocznej imprezy dla fanów Gwiezdnych Wojen
  • Star Wars Celebration w Anaheim w Kalifornii
  • ID. Buzz ‘Light Side Edition’ i ‘Dark Side Edition’ zostały zaprezentowane na czerwonym dywanie podczas premiery serialu „Obi-Wan Kenobi”
  • samochody są efektem współpracy projektantów Volkswagena i firmy Lucasfilm

Dwa specjalne egzemplarze Volkswagena ID. Buzz „Obi-Wan Kenobi” były częścią tegorocznej edycji imprezy dla fanów Gwiezdnych Wojen – Star Wars Celebration w Anaheim w Kalifornii. Samochody stanowią element współpracy między marką z Wolfsburga a producentami nowego serialu „Obi-Wan Kenobi”, który można oglądać od 27 maja w serwisie streamingowym Disney+.

Pokazowe egzemplarze, ID. Buzz ‘Light Side Edition’ i ID. Buzz ‘Dark Side Edition’, reprezentują jasną i ciemną stronę mocy, a ich nietypowa stylizacja z pewnością spodoba się fanom Gwiezdnych Wojen. Oba samochody były obecne podczas premiery serialu, a towarzyszył im ambasador Volkswagena i odtwórca tytułowej roli – Ewan McGregor.

Volkswagen i Lucasfilm łączą siły
Wykorzystując specjalną folię projektanci stworzyli niepowtarzalne stylizacje, które odzwierciedlają dwie strony mocy, czerpiąc inspirację z Obi-Wana Kenobi i Dartha Vadera, dwóch ikon nadchodzącego serialu. Lucasfilm i Volkswagen ściśle współpracowali przy tym specjalnym projekcie.
„Możliwość połączenia Volkswagena z Obi-Wanem Kenobi była dla mnie dużą przyjemnością. Motywy dobra i zła, światła i ciemności to pojęcia, których raczej nie stosujemy w samochodach. Stworzenie dwóch wyjątkowych egzemplarzy ID. Buzza to wyjątkowa okazja, aby samochody stały się graficznym odzwierciedleniem dwóch kultowych postaci” – mówi Doug Chaing, wiceprezes i dyrektor kreatywny Lucasfilm.
„W ścisłej współpracy z Lucasfilm połączyliśmy ponadczasowy i funkcjonalny design ID. Buzza ze światem Obi-Wana Kenobi” – wyjaśnia szef designu Volkswagena Jozef Kaban. Ta filozofia jest widoczna również w znaczkach ID. Buzz, które zostały stworzone przy pomocy klasycznej czcionki „Aurebesh” z Gwiezdnych Wojen. Inne napisy inspirowane serią znajdują się na błotnikach.

ID. Buzz ‘Light Side Edition’
Ten egzemplarz bazuje na osobowej wersji ID. Buzza. Dolna część nadwozia jest beżowa, co nawiązuje do koloru tuniki Obi-Wana Kenobi. Z kolei chrom w górnej części nawiązuje do statków kosmicznych i droidów z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Z boku znajduje się niebieski pas, który łączy się z listwą między reflektorami, co symbolizuje niebieski miecz świetlny Obi-Wana. Szyby mają także niebieski odcień, a całości dopełnia podświetlenie podwozia, oczywiście w tym samym kolorze. Na szybach bocznych i felgach można znaleźć logo Sojuszu Rebeliantów. 21-calowe felgi zostały specjalnie zaprojektowane do tego wyjątkowego auta.

ID. Buzz ‘Dark Side Edition’
Do stworzenia tego pokazowego egzemplarza posłużyła dostawcza wersja – ID. Buzz Cargo. Użyte kolory – czarny i czerwony nie pozostawiają wątpliwości, że to ucieleśnienie ciemnej strony mocy. Górna część nadwozia jest błyszcząca, a dolna – matowa. Reflektory, listwa pomiędzy nimi i szyby są czerwone, co oczywiście nawiązuje do miecza świetlnego Dartha Vadera. Czerwone jest podświetlenie podwozia. Na 21-calowych felgach oraz na nadwoziu ID. Buzz znajduje się logo Imperium.

Współpraca Volkswagena i serialu „Obi-Wan Kenobi”
Prezentacja tych jedynych w swoim rodzaju samochodów to kolejny krok marki w świętowaniu współpracy przy nowym serialu, po jego niedawnej premierze. „Chodzi o połączenie dwóch ikon” – mówi Jozef Kaban. 'Obi-Wan Kenobi’ to powrót ikonicznych postaci z Gwiezdnych Wojen i z pewnością połączy pokolenia na całym świecie, podobnie jak VW Bulli, którego legenda wkroczy w erę elektromobilności wraz z modelem ID. Buzz” – dodaje projektant.
Ponadto, dzięki tej współpracy, Volkswagen przy pozycjonowaniu marki skupia się na jeszcze bardziej na emocjach, dając swojej globalnej strategii elektryfikacji dodatkowy impuls. Szeroko zakrojona kampania promująca serial „Obi-Wan Kenobi” rozpoczyna się krótkim filmem, który został stworzony we współpracy z Lucasfilm i Industrial Light & Magic. To właśnie w nim ID. Buzz wystąpił u boku znanych postaci z Gwiezdnych Wojen.