Firma Omega jest znana z produkcji eleganckich i prestiżowych zegarków. Marka ta została założona ponad 170 lat temu, a dokładnie w 1848 roku i do dzisiaj uznawana jest za lidera w swojej branży. Luksusowe i precyzyjnie wykonane zegarki mogą być doskonałym prezentem dla bliskiej osoby.

Zegarki Omega, czyli coś dla eleganckiego mężczyzny

Zegarki Omega słyną przede wszystkim z innowacyjności, doskonałości, elegancji i precyzji, więc bardzo chętnie wybierane są przez osoby, którym zależy na prestiżu i lubią nosić takie luksusowe dodatki. Ta wybitna szwajcarska marka zawsze podążała za nowoczesnością, a jej produkty są znane na całym świecie. Ciekawostką jest, iż Omega między innymi brała udział w podboju kosmosu i eksplorowania dna oceanów. Oprócz tego od 1932 roku jest oficjalnym chronometrażystą Igrzysk Olimpijskich. Zegarki Omega cenią sobie, także znani celebryci tacy jak na przykład George Clooney, Cindy Crawford, czy Nicole Kidman. Są one również ważnym gadżetem Jamesa Bonda.

Cztery słynne kolekcje zegarków Omega

Na kolekcję Omegi składają się cztery rodziny zegarków, a mianowicie Constellation, Speedmaster, Seamaster oraz De Ville. Pierwsza z nich, czyli Constellation została wprowadzona na rynek w 1952 roku. Wyróżnia się najwyższej jakości mechanizmami oraz precyzją wykonania, więc od lat ma wiernych fanów, którzy cenią sobie klasykę, tradycję, a zarazem innowacyjność. Speedmaster natomiast powstał w 1957 roku i od samego początku zachwycał wysoką precyzją i solidnością wykonania, a także łatwością obsługi i niezawodnością. Zapisała się na kartach historii, bowiem był to pierwszy zegarek, który był noszony w kosmosie. Zresztą do dnia dzisiejszego jest on jedynym zegarkiem certyfikowanym przez NASA, dopuszczonym do aktywności w przestrzeni kosmicznej.

Kolejny Seamaster został wyprodukowany w 1948 roku i zyskał uznanie i światową sławę dzięki połączeniu inspirującego wzornictwa z wyjątkową stabilnością. Ten model idealnie sprawdzi się dla poszukiwaczy podwodnych przygód, gdyż wyróżnia się dokładną wydajnością chronometryczną i zwiększoną precyzją zarówno nad jak i pod powierzchnią wody. Zegarek z tej serii Planet Ocean Ultra Deep pobił rekord świata w głębokości zanurzenia na 10928 metrów, więc całkiem sporo.

Następna kolekcja to De Ville. Pierwszy model powstał w 1967 roku i wyróżnia się nie tylko elegancją i nowoczesną modą, lecz także najnowocześniejszą technologią zegarmistrzowską Omegi. Jeden model z tejże kolekcji był pierwszym zegarkiem z ekskluzywnym wychwytem CoAxial. Zresztą po dzisiejszy dzień kolekcja De Ville to stylowe modele symbolizujące doskonałość i troskę o każdy detal.

Dlatego jeżeli szukasz luksusowego prezentu dla swojego mężczyzny to zegarki Omega są idealne na każdą okazję. Połączenie ducha czasu z najwyższym standardem sprawiają, że taki podarunek będzie wyjątkowym gadżetem dla współczesnego, eleganckiego mężczyzny. Omega to jedna z wiodących marek zegarków i z pewnością niezapomniany prezent, który posłuży przez wiele kolejnych lat.