Urodzony w 1970 roku Michał Milowicz, jest znanym polskim aktorem, piosenkarzem ale i artystą musicalowym, producentem, reżyserem i biznesmenem. Z powodzeniem łączy swoją miłość do sztuki, praktycznie w każdej postaci, z rozwijaniem swojej firmy i marki. Aktor prowadzi własny profil na Instagramie, na którym dzieli się ze swoimi fanami zdjęciami z występów, prywatnego życia i pracy. Sam o sobie mówi, że oddycha sceną, teatrem i chwilą tworzenia.

Michał Milowicz – rzut oka na życiorys i karierę

Milowicz pochodzi z rodziny o dużym korzeniach artystycznych: jego ojciec był krytykiem filmowym, filologiem polskim i dziennikarzem, a matka, mimo, że pracowała jako handlowiec, z wykształcenia była po Stenografii i Stenotypii. Pradziadek był kompozytorem, prababcia plastyczką – można więc powiedzieć, że aktor od małego przesiąkał atmosferę sceny, występów i telewizji. Już jako dziecko brał udział w szkolnych przedstawieniach, śpiewał w kółku wokalno-muzycznym i w chórze oraz zdobywał nagrody w konkursach recytatorskich. Sam nauczył się grać na gitarze, przechodził też fascynację sportem i chodził do szkoły sportowej. Zaraz po maturze podjął decyzje o studiach na AWF, w trakcie których wziął udział w swoim pierwszym castingu do musicalu „Metro” Józefowicza. Nie dostał się, ale udało mu się zostać wolnym słuchaczem.

Debiut na scenie to rok 1991, Teatr Studia Buffo, w którym od tej chwili występował regularnie, aż do 2001 roku. W międzyczasie rzucił AWF. W Buffo wsławił się rolą w „Elvisie” – spektaklu kabaretowo-rewiowym i od tego czasu zaczął dostawać kolejne propozycje.

Na przestrzeni swojej kariery był związany z dziesiątkami teatrów i wystąpił w wielu znanych spektaklach. Karierę filmową rozpoczął w 1995 roku, od małej, pobocznej roli policjanta w „Młodych wilkach” Żamojdy. Na jakiś czas przylgnęła do nie łatka, która sprawiła, że dostawał role nieudolnych gangsterów i zabawnych macho.

Filmy i seriale: Klan, Sztos, Killer-ów 2-óch, Chłopaki nie płaczą, Na dobre i na złe, Poranek kojota, Zostać miss 2, Agentki, Świat według Kiepskich, 39 i pół, Kac Wawa, Pierwsza miłość, Barwy szczęścia, Na układy nie ma rady, Święty, Ojciec Mateusz, Leśniczówka, Zakręcone, Sąsiedzi, Rób swoje, ryzyko jest twoje, Wiedźmin, czy Chwila nieuwagi, czyli drugi sztos.

Aktor wyreżyserował również i jednocześnie wyprodukował jeden własny film, „Futro z misia”, do którego stworzył również scenariusz – tu wraz z pomocą Olafa Lubaszenko, Pawła bliskiego i Kacpra Anuszewskiego.

Tworzył także dubbing do kilku produkcji animowanych.