Adam Fidusiewicz jest urodzonym w 1985 roku aktorem, który wywodzi się z rodziny o mocnych korzeniach sportowych. Syn gimnastyczki i lekkoatlety, uczył się w Liceum Agnieszki Osieckiej w Warszawie, a później studiował psychologię mediów na SWPS. Dopiero w latach 2009-2019 zdecydował się na studia na Akademii Teatralnej im. Zelwerowicza, a następnie brał udział w zajęciach szkoły wokalnej OKU.
Adam Fidusiewicz – role w filmach i kariera
Debiutem Fidusiewicza był „Różany Zamek” – spektakl telewizyjny, w którym zagrał swoją pierwszą w życiu rolę. Później pojawił się w rolach pobocznych w musicalu „Romeo i Julia” i „Metro”. Pierwszą, naprawdę znaczącą rolą, która pokazała go widzom w „pełnej krasie” i otworzyła drzwi do dalszej kariery na rodzimym rynku filmowym, była rola Stasia w realizacji kultowego „W pustyni i w puszczy”. Podczas castingu do tej produkcji udało mu się pokonać prawie dwa tysiące innych kandydatów ubiegających się o tą samą rolę. To właśnie sposób, w jaki odtworzył postać Stasia Tarkowskiego sprawił, że zaczęli go dostrzegać nie tylko kolejni reżyserowie, ale i widzowie, w oczach których wzbudził tą rolą wyjątkową sympatię.
Filmografia:
- „Na wspólnej” – w serialu tym Fidusiewcz grał w latach 2003-2010 a później po dwóch latach przerwy wrócił w
- 2012 roku, grając w nim kolejne lata
- „Małgosia kontra Małgosia” – na podstawie lubianej przez czytelników książki o tym samym tytule
- „Na dobre i na złe” – w kilku odcinkach
- „Czas honoru. Powstanie”
- „O mnie się nie martw”, „Ojciec Mateusz”, „Crossing Lines” i „Marynarz w Łodzi” – wszystkie zrealizowane w roku 2015!
- „Bodo” z 2016
- „Dom pełen życia” i „Kupa” z 2018
- A także „Komisarz Mama”, „Rojst’97”, i „Brigitte Bardot”
Aktora można obserwować na profilu na Instagramie, na którym skupia wokół siebie już ponad 85 tysięcy followersów, pokazując w tym miejscu zdjęcia siebie, swoich bliskich, ale i relacje z planu oraz podróży. Wiele szczegółów z jego ról można też znaleźć na jego aktorskiej stronie internetowej.
Poza karierą typowo filmową, Fidusiewicz ma swoim koncie również zatrzęsienie ról teatralnych i dubbingowych. Grywał w warszawskich teatrach: Muzyczny Roma, Studio Buffo, Nowy Teatr, Collegium Nobilium, a także w Teatrze Powszechnym, IMKA, Ateneum, Kamienica, AB OVO i w grupie A Tu Teatr.
Swój głos podkładał do dubbingów m.in. w takich produkcjach jak „Avengers: Czas Ultrona”, „Ant-Man”, „Scooby -Doo i Kiss: Straszenie na scenie”, „Kopciuszek”, „Wielka Szóstka”, „Odlotowe Agentki”, „Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz”, „Szwindel”, „Muppety: Poza prawem”, „Pokemon: Czerń i biel” czy „Powrót czarodziejów: Alex kontra Alex”.