Filip Gurłacz to polski aktor młodego pokolenia, który urodził się w 1990 roku i dziś szturmem zdobywa role w filmach, seriach telewizyjnych oraz w popularnych programach rozrywkowych. Dzięki pozytywnemu charakterowi i otwarciu na świat, a także sympatycznej aparycji i miłym podejściu do ludzi, zyskuje sobie z roku na rok coraz więcej fanów. Na social mediach można go obserwować na facebookowym fanpage’u oraz na Instagramie.

Filip Gurłacz – role w filmach i produkcjach rozrywkowych

W ostatnich latach Gurłacz dał się poznać jako jeden z najciekawszych uczestników programu muzyczno-celebryckiego „Twoja twarz brzmi znajomo”. Poza świetnym wokalem, z powodzeniem wcielił się w nim w znane postacie rynku muzycznego: Emilię Sarnecką, Eminema, Andrzeja Donarskiego, Justina Biebera, Agnieszkę Chylińską, Avril Lavigne, Bruno Marsa, Harry’ego Styles’a, Renatę Przemyk, Mrozu, Charles’a Aznavour’a, a nawet Stinga. Przebojowością podbił nie tylko noty jurorów, ale i zyskał uznanie widzów. Z impetem przeszedł aż do samego finału, w którym zajął drugie miejsce, ustępując jedynie Pawłowi Dudkowi.

Co ciekawe, Gurłacz nie planował kariery filmowej, muzycznej ani rozrywkowej od samego początku. Po skończeniu liceum podjął studia inżynierskie na uniwersytecie w Olsztynie, ale ostatecznie zrezygnował z nich i zmienił kierunek na Wydział Sztuki Lalkarskiej w Akademii Teatralnej, więc śmiało można powiedzieć, że była to zmiana kolosalna! Prywatnie, od 2016 roku jest mężem aktorki, Małgorzaty Patryn.

Gurłacz zagrał w czterech filmach fabularnych i w dziesiątkach seriali, świetnie radząc sobie zarówno na dużym, jak i małym ekranie. Jego postać można zobaczyć m.in. w takich produkcjach, jak:

  • Powidoki i O mnie się nie martw (rok 2016)
  • Miasto 44, M jak Miłość, Komisarz Alex (rok 2014)
  • Ikar. Legenda Mietka Kosza, Wataha, Zakochani po uszy, Echo serca, 1983, Pierwsza Miłość (wszystkie z 2019 roku)
  • Orzeł. Ostatni Patrol oraz Będzie dobrze kochanie (rok 2020)
  • Skazane i Aż po sufit! (rok 2015)
  • Wojenne dziewczyny, Lekarze na start (rok 2017)
  • W rytmie serca i Za marzenia (rok 2017)
  • Oraz w innych produkcjach kręconych na przełomie 2013 – 2021

Debiutem Filipa Gurłacza był film „Miasto 44” Jana Komasy, który jednocześnie stał się krokiem milowym w jego karierze i pozwolił mu dać się dostrzec na arenie fabularnej. W produkcji odegrał rolę „Rogala”. To dzięki niej, dostał angaż w kolejnych filmach, tym razem na ekranie serialowym, a dalej trafił do kultowych „Powidoków” Andrzeja Wajdy, w których zagrał studenta Strzemińskiego, Konrada.