Irokez to popularna fryzura, która swoje początku zawdzięcza kulturze Indian. To właśnie tam mężczyźni, noszący krótkie boki i dłuższą górę włosów uznawani byli za prawdziwych wojowników, śmiało ruszających do walki, którzy budzą przestrach wśród swoich rywali. Obecnie irokez męski ponownie wraca do łask i cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Wszystko za sprawą gwiazd, celebrytów i innych popularnych osób, które coraz chętniej pokazują się publicznie w takim uczesaniu. Ten sposób uczesania włosów dodaje posiadaczowi buntowniczości i sprawia, że stanowczo wyróżnia się on z tłumu. Komu ten styl zdecydowanie pasuje, a kto powinien się go wystrzegać? Sprawdźmy! 

Czy irokez męski jest dla każdego? 

W naszej kulturze irokezy kojarzone były z punkowcami. Wysoko postawione włosy, biegnące przez całą długość głowy od czoła aż do karku przyjmowały najróżniejsze formy i kolory. Pod koniec XX wieku mogliśmy podziwiać nietuzinkowe stylizacje na koncertach i innych spotkaniach punkowców. Obecnie irokez zyskał nieco inne miano, które pozwala mu uchodzić na schludną i zadbaną fryzurę. 

Aby irokez męski mógł robić piorunujące wrażenie powinniśmy ostrożnie dobrać jego kształt. Pierwszą i najważniejszą zależnością, od której zależy odpowiednie cięcie, są oczywiście kontury twarzy. Panowie z owalną i okrągłą twarzą powinni zdecydować się na pozostawienie szerszej ścieżki na środku, która optycznie zmieni kształt twarzy i nada jej nowego charakteru.

Osoby o „krótkiej” twarzy powinny zapuścić dłuższe kosmyki, które przyczynią się do wysmuklenia lica. Panowie o podłużnej twarzy mogą zdecydować się na noszenie krótkiego irokeza, który doskonale dopełni cały wizerunek i korzystnie wpłynie na naszą samoocenę. 

Osoby obdarzone kwadratową szczęką powinny ostrożnie podejmować decyzję dotyczącą irokeza. W ich przypadku takie uczesanie nie przyczyni się do wygładzenia rys i może wyglądać niezbyt korzystnie. 

Z czym łączyć irokeza? 

Irokez to doskonała fryzura, która świetnie prezentuje się w akompaniamencie dodatków. Posiadacze takiego uczesania mogą pokusić się o zapuszczenie wąsów, a także brody. Dodatkowe owłosienie na twarzy umożliwia stworzenie nowego wizerunku, który oprócz schludności skrywa w sobie nutkę młodzieńczego buntu. Młodzi mężczyźni mogą zdecydować się na dodatkowy kolczyk czy też tunel w uchu. W przypadku osób starszych świetnie sprawdzi się irokez Lazy Hawk, który polega na swobodnym opadaniu dłuższych włosów na wybraną stronę głowy. Irokez posiada całe mnóstwo kombinacji, dzięki którym każdy z nas może wyglądać oryginalnie. Tylko od nas zależy efekt końcowy, który z całą pewnością będzie niesamowity.