Ford Mustang Mach-E jest jednym z najchętniej kupowanych samochodów elektrycznych w Polsce. Na jego rynkowy sukces składają się zarówno atrakcyjna, przyciągająca wzrok stylistyka, przestronne wnętrze, bogate wyposażenie standardowe, jak i innowacyjne technologie oraz zaskakująco daleki zasięg. Ale to nie wszystko. Oprogramowanie Mustanga Mach-E jest przez Forda stale uaktualniane dzięki bezprzewodowym aktualizacjom Ford Power-Up™. Lista systemów, na które wpływ miały tylko tegoroczne aktualizacje oprogramowania jest długa. Znajdują się na niej między innymi udoskonalone systemy asystujące oraz te, które odpowiadają za poprawę komfortu użytkowania auta.

  • Zgodnie z zapowiedziami Forda Mustang Mach-E staje się coraz lepszy dzięki szybkim i łatwym bezprzewodowym aktualizacjom Ford Power-Up™, które można wykonać z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie.
  • W tym roku Ford udostępnił klientom Mustanga Mach-E kilka kluczowych aktualizacji, dzięki którym m.in. zwiększyła się pojemność akumulatora, czy maksymalna masa całkowita holowanej przyczepy, ale także skrócił czas ładowania.
  • Dzięki bezprzewodowym aktualizacjom Ford Power-Up™ Mustang Mach-E może w przyszłości oferować funkcje i usługi obecnie niedostępne lub w ogóle jeszcze nieznane.

Najnowsze bezprzewodowe aktualizacje Ford Power-Up™

Większość aktualizacji modułów komputerowych Forda Mustanga Mach-E można przeprowadzać bezprzewodowo oraz pobierać je w tle. Dzięki temu użytkownicy mogą wybrać dogodną porę na zainstalowanie nowego oprogramowania – na przykład w nocy, gdy samochód jest w garażu lub na parkingu. Po ukończeniu aktualizacji, powiadomienia w pojeździe poinformują kierowcę, jakie ulepszenia zostały wprowadzone.

Ford Mustang Mach-E

Dzięki ostatnim aktualizacjom software’u Mustanga Mach-E, programistom Forda udało się zwiększyć Ilość dostępnej energii (pojemność netto) w obydwu wariantach akumulatorów. W przypadku mniejszego wzrosła ona z 68 kWh do 70 kWh, a w wypadku większego – z 88 kWh do 91 kWh. W ramach tej samej aktualizacji znacząco skrócono również czas ładowania akumulatora szybką ładowarką prądu stałego o wysokiej mocy w zakresie 80-90% poziomu naładowania. Zredukowano go z 52 do zaledwie 15 minut. Przekalibrowano także działanie pedału przyspieszenia, który teraz umożliwia bardziej płynne dawkowanie mocy przy niższych prędkościach jazdy.

Od teraz Ford Mustang Mach-E w standardzie oferuje też aktywny tempomat, który do działania wykorzystuje zarówno przednią kamerę, jak i dane z nawigacji. Uwzględnia on nie tylko znaki ograniczenia prędkości, ale także przebieg drogi, w tym zakręty i ronda.

Za sprawą bezprzewodowych aktualizacji zdolność elektrycznego SUV-a Forda do holowania przyczepy zwiększyła się z początkowych 750 kg do 1 000 kg, a następnie z 1 000 kg do 1 500 kg. Dotyczy to wszystkich wersji wyposażonych w akumulator o zwiększonej pojemności, niezależnie od tego, czy są to modele z napędem na tylne, czy na cztery koła (nie dotyczy Forda Mustanga Mach-E GT).

Ford Mustang Mach-E

Sukces rynkowy

Ford Mustang Mach-E pozostaje jednym z najchętniej kupowanych pojazdów elektrycznych w Polsce. Po dziewięciu miesiącach bieżącego roku zajmuje drugie miejsce w rankingu najpopularniejszych samochodów BEV. Tylko we wrześniu 2022 roku do klientów trafiło 61 kolejnych elektrycznych Mustangów Mach-E, co oznacza wzrost o 85% w porównaniu z wynikiem w analogicznym miesiącu ubiegłego roku. Wzrost sprzedaży po pierwszych dziewięciu miesiącach tego roku jest jeszcze bardziej spektakularny i wynosi aż 454%. W tym roku na polskie drogi wyjechało już w sumie 565 Fordów Mustangów Mach-E, a od debiutu na polskim rynku w lipcu ubiegłego roku do klientów trafiło 840 egzemplarzy tego modelu.