Dobry film, czy też spektakl, to świetna okazja do odpoczynku. To także szansa na przemyślenia i regenerację. Aktorzy występujący na scenie muszą wyróżniać się charyzmą, oraz doskonałymi umiejętnościami. Marcel Sabat to młody człowiek, który zdecydowanie ma w sobie „to coś”. Filmy, seriale, a także przedstawienia, w których miał okazję zagrać, wyróżniają się dokładnie przemyślanym układem i ciekawą fabułą. Jak wyglądała ścieżka młodego aktora i gdzie możemy go zobaczyć? 

Marcel Sabat – filmy na wielkim ekranie 

Marcel Sabat urodził się 14 lipca 1989 roku. Obecnie poza aktorstwem telewizyjnym, filmowym i teatralnym zajmuje się projektowaniem mody oraz jest właścicielem marki odzieżowej Marcel Sabat Clothes. Aktor pochodzi z Kielc, tam też ukończył szkołę podstawową, w której przejawiał swoje zdolności aktorskie. W liceum dołączył do kółka teatralnego, a po wypadku na wrotkach ma dobre pochłonęła go magia sceny. Zafascynowany aktorstwem Marcel w 2014 ukończył studia na wydziale aktorskim w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera 

Jeszcze w trakcie studiów aktor angażował się w tworzenie takich produkcji, jak „1920 Wojna i miłość”, ” Nieulotne”, „Persistence”, „M jak miłość”, a także „Kamienie na szaniec” Dyplom na uczelni zdobył dzięki roli w przedstawieniu „Shopping & Fucking”. Jako aktor teatralny występował na scenie Teatru Kamienica w Warszawie, tam dostał jedną z ról w takich spektaklach, jak „My dzieci z dworca ZOO” i „Miłość i polityka”. 

Na szklanym ekranie możemy zobaczyć go w takich produkcjach, jak „Facet (nie) potrzebny od zaraz” w roli Łysego, „Wydech” jako Szymona, „Jeśli czytasz te słowa” w roli Janka, „Za niebieskimi drzwiami” grającego tatę Łukasza, będącego aspirantem Dominikiem Hertzem w „Komisji Morderstw”, odgrywającego rolę studenta w „True Crimes”, w filmie „Wyklęty”, jako agenta UB. Oprócz tego Marcel Sabat ujawnił swoją charyzmę w „Komisarzu Alexie”, „Kamerdynerze”, „Czarnym Mercedesie”, „Śladzie”, Kodzie genetycznym”, „Tenetrze”, a także wielu innych. 

Obecnie aktor od 2021 roku jest zaangażowany w grę w serialu „Papiery na szczęście”, emitowanym na kanale TVN7, gdzie perfekcyjnie wciela się w rolę Mateusza, współpracownika i przyjaciela Adama. Mimo młodego wieku widzimy ogromne zaangażowanie ze strony Marcela w swój rozwój. Ponadto aktor wyróżnia się otwartością na nowe doświadczenia i chętnie podejmuje nowe wyzwania. Zapewne w niedługim czasie Marcel stanie się jednym z bardziej rozpoznawalnych aktorów.