Któż z nas nie lubi wieczornego seansu? Filmy pozwalają nam się zrelaksować, zebrać myśli i odpocząć od codziennych spraw. Dobrze wykonane dzieła sztuki wyróżniają się licznymi nagrodami i pokazują twórców w najlepszym świetle. Gra aktorska wymaga precyzji, doświadczenia, charyzmy, a także wielu innych umiejętności. Wojciech Solarz prezentuje nam swój niebywały talent już od wielu lat. Dzięki jego talentowi wiele produkcji doskonale wpisuje się w kanony interesującego kina. W jakich dziełach występował ten polski aktor filmowy i teatralny? Przekonajmy się! 

Wojciech Solarz – filmy na dużym ekranie

Wojciech Solarz urodził się 13 kwietnia 1979 roku w Michalinie. W 2002 roku ukończył Akademię Teatralną w Warszawie, a 24 lutego 2001 roku po raz pierwszy zadebiutował na deskach teatru stołecznego Ochota. W 2004 roku występował w filmie „Teraz ja” w roli sąsiada Hanki i Pawła. W kolejnym roku mogliśmy podziwiać jego grę w filmach „Solidarność, solidarność…” i „Oda do radości”. W kolejnym roku wystąpił w „Jasminumie”, „Strajku”, a także w polskiej komedii romantycznej „Tylko mnie kochaj”. w 2007 i 2009 roku wcielił się w rolę Mariana Cielęckiego w produkcjach ” U Pana Boga w ogródku” i „U Pana Boga za miedzą”. Również w 2009 roku odgrywał rolę w takich filmach, jak „Popiełuszko. Wolność jest w nas”, „Kochaj i tańcz” oraz „Nigdy nie mów nigdy”. 

Przez kolejne lata Wojciech Solarz wcale nie osiadał na laurach i chętnie podejmował się kolejnych wyzwań na szklanym ekranie. Jego grę mogliśmy podziwiać w filmach o tematyce wojennej i biograficznej- „1920 Bitwa warszawska”, „Wałęsa. Człowiek z nadziei”, a także w komediach, jak na przykład w kultowym „Misz – Maszu czyli Koglu Moglu 3.  

Poza swoim talentem scenicznym Wojciech Solarz miał okazję zaprezentować nam także swoją ciekawą barwę głosu w dubbingach. Podczas swojej kariery użyczał głosu w takich filmach, jak „Liga Sprawiedliwych”, „Scooby Doo i potwór z Loch Ness”, „Bionicle 3: W sieci mroku”, „Fanboy i Chum Chum”, a także „Level up”. To właśnie dzięki niemu wybrane postacie zyskały ciekawą osobowość i charyzmę.

Osoby zafascynowane polskimi serialami z całą pewnością kojarzą Wojciecha z wielu ról. W 2004 roku jego pierwszą serialową rolą był „Maciek”, grający w „Na dobre i na złe”. Na kanale TVN wystąpił w „Prawie Agaty”, a oprócz tego znalazł swoje miejsce w „Ojcu Mateuszu” i „Barwach szczęścia”. Lista sukcesów polskiego aktora z całą pewnością pozostaje jeszcze otwarta, a jego umiejętności zasługują na szczególne wyróżnienie.